مقایسه و بررسی انواع هیوندای سوناتا

27 آبان 1399 مقایسه خودروها 13978 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 27 آبان 99

یکی از خودرهای محبوب کره ای که از قدیم تا کنون فروش آن با شکست مواجهه نسده و با قدرت به عنوان خودرویی موفق تا کنون در بازار خودرو پابرجا مانده ، هیوندای سوناتا میباشد. این خودرو از سال 2006 وارد کشورمان شد به همین دلیل در این مطلب به بررسی و مقایسه مدل های 2006 تا کنون می پردازیم.

بررسی انواع هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا سابقه ای طولانی در بازار خودرو دارد و تا کنون سری های مختلف از این خودرو در هفت نسل با نام های متفاوت وارد بازار شده اند . همانطور که گفته شد اولین نسخه ای که از این خودرو وارد کشورمان شد سوناتا NF میباشد که پنجمین نسل از این خودرو به شمار می آید.

خلاصه ای از انواع مدل ها و نسل های هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا 2004 تا 2009 سوناتا NF
هیوندای سوناتا 2010 تا 2014 سوناتا YF
هیوندای سوناتا 2015 تا 2018 سوناتا Lf

هیوندای سوناتا NF

هیوندای سوناتا NF

این خودروبا داشتن طراحی و ویژگی های فنی خوب در کنار امکانات و تجهیزات نسبتاً خوب ،فروش خوبی را در بازار کشورمان تجربه کرد و در سال 2009 نیز مورد فیس لیفت قرار گرفت که می توان به تغییراتی در چراغ های جلو و عقب ، جل وپنجره و اضافه شدن نوارهای کروی بر روی سپرهای جلو و عقب اشاره کرد همچنین نمای داشبورد این خودرو نیز به طور کلی تغییر کرد.

هیوندای سوناتا NF با دو موتور 4 سیلندر و 6 سیلندر در ایران عرضه شد؛ موتور 2.4 لیتری با قدرت 162 اسب بخار و موتور 3.3 لیتری با قدرت 235 اسب بخار که به گیربکس 5 سرعته اتوماتیک میباشد

 

هیوندای سوناتا NF فیس لیفت

هیوندای سوناتا YF

نسل ششم هیوندای سوناتا که با نام سوناتا YF شناخته میشود از سال 2011 تا 2014 عرضه شد. چهره ی این نسل از سوناتا با نسل قبلی خود یعنی سوناتا NF کاملاً متفاوت است و سبک طراحی YF که تهاجمی و جسورانه به نظر می رسد و تبدیل به خودرویی مدرن و جذاب شده است که در بازار ایران هم با استقبال خوبی مواجه شد.

هیوندای سوناتا YF
قیمت و مشخصات هیوندای سوناتا YF

طراحی جدید آن منجر به طول بیشتر،ارتفاع کمتر و همچنین وزن کمتر شد و از نظر مشخصات فنی این خودرو شامل موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری با قدرت 178 اسب بخار است و  از سیستم گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی بهره می برد.

هیوندای سوناتا LF

هیوندای سوناتا LF مدل 2015

هفتمین نسل هیوندای سوناتا با نام سوناتا LF از سال 2015 با طراحی لوکس تر از قبل عرضه شد و تغییرات زیادی نسبت به نسل قبل خودرو کرده است و با نگاه اول متوجه جلو پنجره کرومیک جدید و چراغ های جلوی زنون آن می شوید. سوناتا LF از یک موتور 2.4 لیتری با قدرت 178 اسب بخار بهره می برد، شتاب این مدل 9.9 ثانیه است و حداکثر سرعت آن 205 کیلومتر بر ساعت است و از نظر امکانات ایمنی و رفاهی سوناتا LF یکی از کاملترین خودروهاست.

قیمت و مشخصات هیوندای سوناتا LF قیمت و مشخصات هیوندای سوناتا هیبرید LF

در سال 2017 برای اولین بار نسخه ی هیبریدی این خودرو نیز وارد ایران شد که علاوه بر تفاوت های ظاهری نیز دارای پیشرانه ای قوی تر نسبت به نسخه ی بنزینی است ؛ پیشرانه ای 4 سیلندر بنزینی با سیستم پاشش مستقیم سوخت GDi با حجم 2 لیتر و یک پیشرانه ی الکتریکی است که مجموع قدرت تولید شده توسط این دو پیشرانه 207 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه میباشد این خودرو در سال 2018 نیز مورد فیس لیفت قرار گرفت.

هیوندای سوناتا LF هیبرید فیس لیفت

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها