قیمت شیشه هیوندا و کیا

08 خرداد 1402 اخبار خودرویی 231 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 8 خرداد 402

خصوص شیشه خودرو ها اهمیت دارد، قیمت آن ها است. چرا که اگر شیشه خورو شما شکسته شده باشد و نیاز به ترمیم و یا حتی تعویض داشته باشد، باید با قیمت آن ها آشنا شوید. امروز با مقاله ای جدید به سراغ شما آمده ایم تا درمورد قیمت شیشه اتومبیل با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

شیشه خودرو چیست و چه اهمیتی دارد؟

 شیشه خودرو قسمت مهمی در خودرو محسوب می شود که قطعات داخل کابین و سرنشینان را در برابر صدا، اشعه ماورا بنفش، خاک، سرما، گرما، باد و باران و ...محافظت می کند. این قطعات همچنین به دید واضح راننده و پیشگیری از هر گونه حادثه و تصادف کمک زیادی می کنند.

 برای خرید و قیمت شیشه جلو ریو استعلام قیمت شیشه های کیا  با شماره 02177196143 تماس بگیرید.شیشه اتومبیل عبدالهی مهارت کامل در نصب شیشه بی ام و دارند.

چیزی که در این شیشه ها از اهمیت زیادی بر خوردار است، کیفیت ساخت شیشه و استفاده درست برای قسمت های مختلف خودرو است. این موضوع تاثیر مستقیمی روی ایمنی و آسایش راننده و سرنشینان می گذارد. همچنین توصيه مي کنيم که به مواردی همچون شکل، ابعاد، سلامت، کاربرد و مهم تر از همه ضریب ایمنی آن توجه کنید. علاوه بر این دقت کنید که شیشه خودرو شما خط و خش، حباب و برآمدگی نداشته باشد.

شیشه جک جی 4

شیشه جلو خوردو

 معمولا در بیشتر خودرو ها در شیشه جلویی از شیشه های لمینت استفاده می شود. شیشه های لمینت  دارای دو یا تعداد زیادی لایه های شیشه با لایه های طلق پی وی بی هستند. گلس های لمینت طی یک فرایند ترکیبی فشار و دما ساخته می شوند. این نوع لایه ها با ضخامت های مختلفی ساخته می شوند که کاربردی ترین آن ها شامل 0.38MM، 0.76MM و 1.52MM است که برای ساخت انواع شیشه های لمینت استفاده می شود.

 تصویر زیر مربوط به شیشه بی ام و ای 60 می باشد. ما ویدیو برای تمام شیشه های بی ام و در آپارات گذاشتیم شما می توانید انواع شیشه های  ما را در آپارات مشاهده کنید. مهارت ما در نصب شیشه های بنز و بی ام و زبان زد تمام خودرو سواران بنز و بی ام و می باشد.

شیشه بی ام و

در صورت شکستن این نوع شیشه ها ذرات آن ریخته نشده و پخش نمی شوند. بدین ترتیب قطعات آن به صورت منسجم در کنار هم قرار می گیرند. شیشه های لمینت جهت جلوگیری از حوادث طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی که موجب فرو ریختن شیشه های معمولی و سکوریت می شود، بسیار موثر هستند. علاوه بر این شیشه های لمینت را می توان از چندین نوع شیشه استفاده کرد و کاربرد گلس های لمینت را افزایش داد.

برای خرید و استعلام قیمت شیشه جلو النترا اینجا کلیک کنید.

 

شیشه های عقب خودرو

 

در اکثر خودرو ها شیشه عقب از جنس سکوریت ساخته می شود. درواقع شیشه عقب، شیشه درب های جلو و درب های عقب، شیشه لچکی، گلس روستونی و سانروف گلس های جانبی نام دارند. شیشه سکوریت هفت برابر از شیشه های معمولی یا خام مقاومت تر هستند. درواقع در مواقع شکستگی به تکه های کوچک بی ضرر و ایمن تبدیل می شوند.

شیشه درب های جلو و درب های عقب خودرو

همانطور که بیان کردیم، شیشه های جانبی از جنس سکوریت هستند. تفاوت اصلی میان شیشه سکوریت و شیشه های خام در نحوه ساخت آن ها است. گلس های خام در کوره های مخصوص به دمای بالا می رسند و سریعا توسط فشار هوای بالا خنک می شوند. سپس با ساختار متفاوتی از شیشه سکوریت بیرون می آید. شیشه های سکوریت اگر شکسته شوند به صورت پودری در می آیند اما گلس های خام درز برداشته و به حالت شمشیری تبدیل می شوند.

شیشه لچکی

شیشه های لچکی، به صورت کوچک و مثلثی شکل هستند که در قسمت پشت درب های عقب خودرو ها به صورت ثابت نصب می شوند. بدین معنا که این شیشه ها ثابت بوده و قابل باز و بسته شدن ندارد و بیشتر حالت تزئینی دارند. جنس آن ها هم معمولا از شیشه های سکوریت ساخته شده است. لازم به ذکر است که به این نوع گلس ها تمپورت و یا نشکن نیز گفته می شود.

شیشه روستونی خودرو

گلس های روستونی در قسمت درب های عقب خودرو ها و روی بدنه خودرو قرار دارند. شیشه های روستونی از جنس شیشه ها تمپورت ساخته می شوند.

شیشه سانروف خودرو

سانروف پنل هایی هستند که در قسمت سقف خودرو های اسپرت و مدرن قرار دارند. وظیفه آن ها ورود نور به داخل کابین و تعویض هوای داخل کابین با بیرون آن را بر عهده دارند. جنس شیشه سانروف از جنس گلس های خودرو ساخته می شود که همان سکوریت است. سانروف ها انواع مختلفی دارند که شامل چشم انداز، باز شونده، جدا شونده و ... هستند. 

فواید شیشه سکوریت 

-قابل استفاده در محیط های مختلف

-مقاومت در برابر گرما

-هفت برابر مقاوم تر از شیشه های معمولی هستند.

-دارای ذرات ایمن بعد از شکستن شیشه 

 

معایب شیشه سکوریت

-عدم برش و سوراخکاری بعد از تولید: یادتان باشد قبل از اینکه شیشه خودرو خود را سفارش دهید، دقیقا از جای دستیگره ها و قفل ها مطمئن شوید. چرا که اگر تولید شود، امکان حذف یا ایجاد سوراع روی شیشه وجود ندارند.

-اگر نقل مکان کنید و به شیشه های سکوریت خود نیاز نداشته باشید. امکان فروش این نوع شیشه ها دیگر وجود ندارند. مگر اینکه اندازه و جاسازی آن به محل جدید تطابق دشتخ باشد.

قیمت شیشه اتومبیل

یکی از رایج ترین سوالاتی که ممکن است درمورد شیشه خودرو پیش بیاید قیمت شیشه اتومبیل می باشد. اما قیمت گلس خودرو به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت گلس خودرو به نوع خودرو وابسته است. از انجایی که قیمت هر خودرو با خودروی دیگر متفاوت می باشد، در نتیجه قیمت گلس های آن ها هم متفاوت خواهد بود. علاوه بر این کاری که روی خودرو شما انجام می شود هم در قیمت آن موثر خواهد بود. چرا که ممکن است کار شیشه خودرو شما تعویض و یا ترمیم باشد که قیمت هر کدام از آن ها متفاوت خواهد بود. حتی شدت شکستگی و ترمیم نیز موثر است.

 

روش تشخیص شیشه نشکن از گلس خام

-اگر به شیشه در زاویه 2 الی 5 درجه نگاه کنید، انعکاس نور موج هایی با فاصله از هم مشاهده می شود.

-در صورتی که از عینک بلارید استفاده کنید، دایره های کوچک و بزرگ را مشاهده می کنید.

-آسان ترین راه تشخیص این گلس ها نوع شکستن آن است که پیش تر برای شما توضیح دادیم. 

-برش و خراشیدن آن به وسیله الماس ممکن نمی باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها