بهترین سرمایه‌گذاری در بورس

04 دی 1400 اخبار خودرویی 501 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 4 دی 400

بازارهای مالی مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد و البته روش‌های سرمایه‌گذاری متعدد، اما این که با کدامیک از این روش‌ها می‌توان سرمایه خود را چند برابر کرد سوالی است که ذهن اکثریت را به خود مشغول کرده است. در این مقاله با معرفی بازار بورس به عنوان بهترین بازار سرمایه‌گذاری، روشی را در این بازار به شما آموزش می‌دهیم که می‌تواند پرسودترین سرمایه گذاری در بورس باشد. پس با ما همراه باشید.

بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟

سرمایه‌گذاری جزء جدایی‌ناپذیر زندگی افراد موفق است. البته در شرایط کنونی کشور و تورم افسارگریخته موجود، باید جزء جدایی ناپذیر همه ایرانیان باشد چرا که نگهداری و حفظ پول در این شرایط کار چندان عاقلانه‌ای نیست. حال تزریق پول و سرمایه در بازارهای مختلف آن هم بدون دانش و داشتن اطلاعات کافی نیز اشتباه است. ما برای حفظ سرمایه و همچنین  کسب سود ناچاریم در میان بازارهایی چون سکه، ارز، مسکن، بیت کویین، بورس و... بهترین بازار سرمایه‌گذاری را پیدا کنیم.

به یاد داشته باشید که بهترین گزینه‌ برای سرمایه‌گذاری مواردی هستند که با توجه به طرز فکر و نوع استراتژی هر شخص، بازدهی خوب، ریسک کم و نقد شوندگی بالایی داشته باشند که تمامی این ویژگی‌ها جزء مزیت‌های بازار بورس است و در این بازار مشاهده می‌شود. در بورس روش‌های مختلفی از سرمایه‌گذاری وجود دارد که تمامی این موارد و البته پرسودترین سرمایه‌گذاری در بورس را پوشش می‌دهد.

مثلا اگر کسی بگویید ریسک بورس بالاست ما صندوق‌های درآمد ثابت را به او معرفی می‌کنیم که سود بالاتر از سپرده بانکی و ریسک بسیار پایینی دارند یا اگر شخصی بگوید بازده این روش‌ها کم است او را با دو روش سبدگردانی اختصاصی و صندوق‌های سهامی آشنا خواهیم کرد که در این دو روش شما  کار را به کاردان سپرده و با استفاده از علم و تخصص این افراد سود بالا دریافت می‌کنید. در هر صورت در بازار بورس بهترین‌ روش‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد. به بخشی از مزیت‌های بی‌شمار بورس در زیر اشاره کرده‌ایم.

  1. سود و بازدهی بورس در اکثر مواقع و برای افرادی که دید بلند مدت دارند بالاست.
  2. برای شروع نیاز به سرمایه زیاد ندارید و با حداقل مبلغ 500 هزار تومان می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید.
  3. به دو شکل مستقیم و غیرمستقیم می‌توان در این بازار سرمایه‌‎گذاری کرد.
  4. در بازار بورس سرمایه شما در برابر تورم بی‌ارزش نخواهد شد.
  5. قدرت نقدشوندگی بسیار بالایی بورس به خاطر این است که بورس بازاری نقد است.
  6. معافیت مالیاتی.
  7. امنیت و شفافیت بسیار بالا به خاطر نظارت دقیق سازمان.

بهترین سرمایه‌گذاری در بورس کدام است؟

گفتیم که بازار بورس، بهترین بازار موجود برای سرمایه‌گذاری است اما همان‌طور که می‌دانیم بورس نیز بازاری با ریسک نسبتا زیاد است. برای فهمیدن پرسودترین سرمایه‌گذاری در بورس باید با علم و دانش وارد این بازار شد تا ریسک ما برای‌مان سودساز شود. کسب دانش بورسی یکی از راههایی هست که ما توصیه می‌کنیم پس برای کسب این دانش در یکی از دوره‌های حضوری و مجازی آموزش بورس آگاه شرکت کنید.

آگاه یکی از با سابقه‌ترین‌ها در حوزه آموزش بورس است. با آموزش و یادگیری بورس شما می‌توانید به طور مستقیم در بورس سرمایه‌گذاری کنید اما در روش غیرمستقیم شما دارایی خود را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار می‌دهید تا تحت مدیریت یک تیم حرفه‌ای و کاردان بتوانید از سود بازار بهره‌مند شوید.

البته روش دیگر سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس سبدگردانی اختصاصی است. در این روش نیز یک تیم حرفه‌ای بر اساس میزان ریسک‌پذیری شما سبدی متشکل از سهام مختلف را برای شما تشکیل می‌دهند و درصدی از سود شما را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. 

افراد برای سرمایه‌گذاری در بورس باید با ریسک موجود در آن رو به رو شوند اما هنگامی که به طور غیرمستقیم و با دید میان مدت و بلند مدت در این بازار حضور دارید قطعا نه تنها هیچ ریسکی سرمایه شما را تهدید نخواهد کرد، بلکه بازدهی که نصیب شما می‌شود شگفت‌ انگیز خواهد بود. این روش‌ها پرسودترین سرمایه‌گذاری در بورس هستند. در زیر با ارائه آماری دقیق از یکی از صندوق‌های مشترک موجود در بازار سرمایه، مهر تاییدی بر این ادعای خود خواهیم زد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری و پرسودترین سرمایه‌گذاری بورس

صندوق های سرمایه گذاری انواع مختلفی دارند که بر اساس میزان ریسک‌پذیری افراد تعریف شده‌اند. مثلا صندوق‌های سهامی مخصوص افراد ریسک‌پذیر هستند چرا که اکثر دارای‌ها آن‌ها در سهام است. اکثر دارایی‌ها در صندوق‌های درآمد ثابت نیز در اوراق و سپرده‌هایی با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شوند، بنابراین مناسب افراد ریسک‌گریز هستند.

در رتبه و جایگاه نخست صندوق‌های سهامی از لحاظ میزان بازدهی، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه قرار دارد. این صندوق در طی تنها  13 سال فعالیت خود توانسته بازدهی 38000 درصدی را به دارندگان واحدهای خود اهدا کند.

 این بازدهی 22 برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری در ملک و مسکن، 13 برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری در ارز و دلار، 7 برابر بیشتر از سرمایه‌گذاری در سکه، 3 برابر بیشتر از شاخص کل بورس و حتی 2 برابر بیشتر از شاخص کل بورس است. این یعنی تیم مدیریت دارایی آگاه بسیار آگاهانه  در راستای رسیدن به اهداف خود عمل کرده است.

با این حساب می‌توان گفت که پرسودترین سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند سرمایه‌گذاری در صندوقی چون مشترک آگاه باشد به شرط آن‌که میزان بازده و عملکردی مشابه و مناسب داشته باشد. 

جمع‌‌بندی

در این مطلب می‌خوانید که بازار بورس به نسبت سایر بازارها، دارای مزیت‌های بیشتری است و می‌توان آن را بهترین بازار سرمایه‌گذاری معرفی کرد. همچنین با بیان آماری از بازده صندوق مشترک آگاه گفتیم که پرسودترین سرمایه‌گذاری در بورس برای کسانی که وقت و دانش سرمایه‌‎گذاری مستقیم ندارند، صندوق های سهامی هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها