انتخاب بهترین لنت‌های ترمز خودرو برلیانس و ام وی ام

06 مهر 1401 اخبار خودرویی 369 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 6 مهر 401

لنت‌های ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات در خودروهای شما هستند که در سیستم ترمز و پشت چرخ‌های جلو و عقب قرار می‌گیرند. عمر مفید آن‌ها با توجه به کیفیت لنت و نحوه رانندگی شما تعیین می‌شود. این قطعه، مصرفی بوده و باید پس از تمام شدن عمر مفید آن‌ها، به‌موقع تعویض شوند. در کل مشخصه دقیقی برای تعویض لنت‌های ترمز وجود ندارد. هنگام به وجود آمدن یکسری اختلالات در خودرو مانند صدای ناهنجار در سیستم ترمز، عملکرد ضعیف ترمزها و... باید لنت ترمز خودروی خود را بررسی کنید. خرید لنت ترمز بسیار مهم بوده و با آشنایی کامل از برندهای با کیفیت موجود در بازار می‌توانید بهترین جنس را تهیه کنید. همچنین قیمت لنت ترمز با توجه به نوع لنت ترمز و ارزش برند تعیین می‌شود. در ادامه درباره لنت ترمز این دو خودروی چینی به طور کامل صحبت می‌کنیم.

تعویض به موقع لنت ترمز

عمر لنت ترمز خودروهای برلیانس و ام وی ام مانند بقیه خودروهای سواری، به جنس و نوع لنت خریداری شده بستگی دارد. نحوه رانندگی نیز در سلامت سیستم ترمز و طول عمر لنت‌های ترمز بسیار تاثیرگذار است. تعویض به موقع لنت‌ ترمز حتی مصرف سوخت خودرو را کاهش می‌دهد. لنت ترمز به دلیل ایجاد نیروی اصطکاک بر روی دیسک ترمز فرسوده شده و مواد اصطکاکی آن در گذر زمان ساییده شده و تمام می‌شوند. لازم به‌ذکر است که قبل از تمام شدن کامل مواد اصطکاکی لنت ترمز، باید آن‌ها را تعویض کنید. در کل عمر استاندارد لنت‌ ترمز خودروها به طور متوسط و تقریبی، 75000 کیلومتر است. تعویض به موقع لنت‌ها از خرابی سیستم ترمز و مخاطرات دیگر جلوگیری می‌کند.

لنت ترمزها چند نوع هستند؟

نوع لنت‌ ترمزها به جنس لایه نرم و اصطکاکی آن‌ها بستگی دارد. اغلب سه نوع لنت‌ نیمه فلزی، سرامیکی و ارگانیک شناخته شده هستند. هر کدام از این لنت‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که با توجه به آن باید برای خودروی خود، لنت ترمز تهیه کنید. مناسب‌ترین لنت ترمز برای خودروهای برلیانس و ام وی ام، لنت‌های سرامیکی و نیمه فلزی هستند. لنت‌ ترمزهای سرامیکی نسبت به نیمه فلزی و ارگانیک گران‌تر بوده و طول عمر بسیار بالایی دارند. لنت‌های ارگانیک طول عمر و قیمت کمتری نسبت به سایر لنت‌ ترمزها دارند و بیشتر برای خودرو‌های کم مصرف استفاده می‌شوند.

محبوب‌ترین لنت‌ ترمز برای خودروهای ام وی ام و برلیانس، لنت‌های نیمه فلزی هستند. برندهای مختلفی از این نوع لنت‌ها در بازار موجود است. ترکیبات لایه نرم لنت‌های نیمه فلزی، از آلیاژهای فلزی نرم بوده و هیچ آسیبی به دیسک ترمز نمی‌رسانند.

بهترین برندهای لنت ترمز برای خودروهای برلیانس و ام وی ام

برای برخی از افراد انتخاب بهترین برند لنت‌ ترمز برای خودروهای برلیانس و ام وی ام مشکل است. هر کدام از برندهای لنت ترمز ویژگی‌های خاصی دارند. بهترین برندهای موجود در بازار برای این خودروها شامل:

یونیک (Unique)

لنت ترمز برند یونیک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خودروهای ام وی ام و برلیانس هستند. این برند لنت ترمز، در کشور چین تولید شده و سازمان استاندارد ایران این محصولات را تأیید می‌کند. لنت‌ ترمز یونیک جزء لنت‌های نیمه فلزی محسوب می‌شود. این شرکت از بهترین مواد اولیه در ساختار لنت‌ ترمزهای خود استفاده می‌کند. این برند لنت ترمز هیچ آسیبی به دیسک‌های ترمز وارد نکرده و میزان سایش لایه نرم آن‌ها استاندارد است. لنت‌ ترمز یونیک، کمترین میزان گرده‌وغبار را هنگام ترمز گیری ایجاد می‌کند و از عمر مفید و استانداردی برخوردار است. خرید لنت ترمز برلیانس از این برند، یک انتخاب خوب بوده و هیچ ضرری برای محیط زیست و بدن انسان ندارد. با خرید این برند لنت ترمز، ترمز گیری بهتری خواهید داشت که فاقد صداهای ناهنجار است.

لنت ترمز پارس (Pars Lent)

برند لنت ترمز پارس از بهترین و نوین‌ترین تکنولوژی در ماشین‌آلات خود استفاده کرده است. این شرکت ایرانی با کمک نیروهای متخصص خود توانسته است از جدیدترین فرمولاسیون در محصولات خود استفاده کند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. پارس لنت، با استفاده از استاندارهای اروپایی احتمال خرابی اجزای ترمز خودرو را از جمله دیسک ترمز را کم کرده‌است. استفاده از این برند باعث می‌شود وقوع حوادث پر خطرکاهش یابد. اولویت این شرکت، نبود مواد آزبست در ساختار لنت ترمزهای ترمز خود است. لنت پارس هیچ آسیبی به سلامت انسان و محیط زیست نمی‌رساند. برند پارس یکی از مناسب‌ترین و بهترین برندهای لنت‌ ترمز برای خودروهای برلیانس و ام وی ام هستند.

لنت ترمز برای ام وی ام و برلیانس

لنت ترمز های کیو (Hi-Q)

یکی از بهترین برندهای لنت ترمز برای خودروهای برلیانس و ام وی ام، برند های‌کیو است. لنت ترمز های‌کیو، ترمزگیری قوی در هر شرایطی را برای مشتریان خود تضمین کرده‌است. شرکت تولید کننده برند های‌کیو، در کره جنوبی قرار دارد و بهترین محصولات را با کیفیت بالا تولید می‌کند. ضریب اصطکاک لنت‌ ترمزهای این برند، بسیار بالا است و بهترین عملکرد را هنگام ترمزگیری دارد. در مواد اولیه لنت ترمز های‌کیو، به هیچ وجه از مواد سرطان زایی همچون آزبست استفاده نشده است. این محصول هیچ ضرری به محیط زیست و سلامت انسان نمی‌رساند. لنت‌ ترمز این برند، صدمه‌ای به اجزای ترمز مخصوصاً دیسک چرخ نمی‌زند و طول عمر آن استاندارد است.

لنت ترمز های تک (Hi-Tec)

این برند لنت ترمز، یکی از بهترین‌های بازار لنت ترمز است. این برند در هر شرایطی، قوی عمل می‌کند و به هیچ عنوان دچار اختلال نخواهد شد. در حرارت بالا از عملکرد خوبی برخوردار بوده و برای شرایط آب و هوایی متنوع، مناسب است. استفاده از برند های‌تک امنیت بالایی را برای شما ایجاد می‌کند و در هر شرایطی ترمزگیری خوبی خواهید داشت. با لنت ترمز های‌تک، هنگام ترمزگیری به هیچ وجه صداهای ناهنجاری شنیده نخواهد شد. لنت‌ ترمز های‌تک، نیمه فلزی بوده و در ساختار آن از مواد فلزی مضر استفاده نمی‌شود. این لنت‌ها فاقد سرب، کادیوم آزبست و کروم هستند و خطری برای محیط زیست و سلامت انسان‌ها ندارند.

لنت ترمز خودروهای ام وی ام و برلیانس باید چه ویژگی‌هایی دارشته باشند؟

خرید لنت ترمز برای خودروهای ام وی ام و برلیانس باید طبق ویژگی‌ها و نوع لنت ترمز تهیه شود. بهترین برندهای موجود در بازار برای این خودروها به شما معرفی شده که هر کدام ویژگی‌هایی از نظر ظاهری، عملکرد، قیمت و ... دارند. لنت ترمز یک قطعه مهم در خودروهاست و باید پس از گذراندن عمر مفیدشان به موقع تعویض شوند. با خرید از بین بهترین برندهای لنت ترمز، قطعا ترمزگیری خوبی را تجربه خواهیدکرد. شما همچنین می‌توانید از کارشناسان سایت lent.ir مشورت بگیرید و بعد از مشاهده قیمت لنت ، برای خرید لنت ترمز برلیانس و لنت ترمز ام وی ام اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها