0 تا 100 دوره آموزشی برق خودرو

13 دی 1401 اخبار خودرویی 83 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 13 دی 401

ماشینم استارت نمیخوره! چراغ‌های ماشینم روشن نمیشه! ریموت قفل در کار نمیکنه؟ ماشینم یهو خاموش شد! چرا چراغ ایربگ همش روشنه؟ فن چرا کار نمیکنه! آب پاش برف پاک کنم کار نمیکنه! این مشکلات و خرابی‌های مثل این ما رو به سمت یکی از بهترین مشاغل حوزه خودرو یعنی باتری‌ساز یا همان برق خودرو هدایت میکنه. در این مقاله با ما همراه باشید

باتری‌سازی و دوره برق خودرو های داخلی دانشگاه صنعتی شریف

هر خودرو از قطعات زیادی تشکیل شده است. بسیاری از این قطعات برقی هستند و روزبه‌روز هم تعداد این قطعات برقی در خودرو بیشتر و بیشتر می‌شوند به همان نسبت میزان خرابی‌های اجزا برقی ماشین‌ها نیز افزایش می‌یابند؛ بنابراین یکی از بهترین مشاغل مرتبط با خودرو همین شغل باتری‌سازی است. مشکلات مربوط به باتری، دینام، استارت از معروف‌ترین مشکلاتی هستند که چاره کار آنها به دست باتری‌ساز است. باتوجه‌به اهمیت برق خودرو مجموعه آموزشی ایمگ دوره‌های متعددی را در حوزه برق خودرو در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌کند.

در دوره برق خودروهای داخلی (مطالعه سرفصلهای دوره آموزشی برق خودرو های داخلی)با اجزا مختلف الکتریکی خودرو آشنا می‌شوید. انواع باتری‌ها را شناخته و با روش عیب‌یابی و روش شارژ و زمان تعویض آنها آشنا می‌شوید. آثار خرابی دینام و استارت را بررسی می‌شود و سپس در کارگاه با باز کردن آنها، روش تعمیر آنها را به‌صورت عملی انجام می‌دهید.

یکی دیگر از بخش‌های مهم در برق خودرو سیم کشی خودرو است. اینکه برق چگونه و از کدام مسیر به قطعه مورد نظر می‌رسد در عیب یابی بسیار اهمیت دارد. هزاران هزار مدل خودرو وجود دارد، آیا امکان دارد نقشه سیم کشی همه خودرو ها را حفظ کرد. قطعاً امکان پذیر نیست. به همین دلیل لازم است عیب یابی از روی نقشه انجام شود. برای اینکار باید روش نقشه خوانی الکتریکی خودرو ها را بدانید.

از مواردی که در دوره برق خودرو های داخلی آموزش داده می‌شود. روش نقشه خوانی است. در دوره برق خودرو های داخلی روش نقشه خوانی مانند خانواده پژو، خانواده پراید و ال 90 آموزش داده می‌شود و اینکه چگونه با کمک نقشه و بررسی مرحله به مرحله عیب را مشخص کرده و سپس به رفع عیب پردارید.

این کار به صورت بررسی نقشه و همزمان کار عملی روی خودرو با استفاده از ابزارهای تخصصی و عمومی عیب یابی برقی در کارگاه دانشگاه صنعتی شریف انجام می‌شود. مدارهای مانند چراغ‌های بزرگ، راهنما و فلاشر برف پاک کن، شیشه بالابر، قفل مرکزی و دزدگیر، فن موتور، گرم کن شیشه عقب , کولر از جمله مدارهایی هستند که با کار روی خودرو ها مرحله به مرحله و به صورت تخصصی عیب یابی می‌شوند.

فراموش نکنید در انتهای دوره مدرک موفقیت دو زبانه خود را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کنید. توجه کنید کارهای مهارتی همواره نیاز به تمرین و تکرار دارند. فکر نکنید با یک بار کار کردن علامه دهر خواهید شد. کار کنید و تجربه کنید.

دوره برق خودرو های داخلی دانشگاه صنعتی شریف

مهارت‌های خود را توسعه دهید

آیا باید در سطح باتری‌ساز ساده متوقف شد؟ کاملاً واضح است که هرچه سطح مهارت و دانش بالاتر برود می‌توانید کار تخصصی‌تری انجام دهید. درنتیجه درآمد بیشتری کسب کنید. چه کسی از درآمد بیشتر بدش میاید؟ پس باید گام بعدی را بردارید. دوره برق و انژکتور هیوندا و کیا دانشگاه صنعتی شریف (ایمگ)شما را در مرحله بعدی یاری می‌کند. حالا با اصول عملکرد و عیب‌یابی سیستم‌های برقی آشنا هستید. در دوره برق و انژکتور هیوندا و کیا ضمن بررسی محل نصب قطعات مختلف روی این خودرو ها با روش نقشه‌خوانی مدارهای الکتریکی آشنا می‌شوید. در این دوره کمی پا در کفش مکانیک‌ها هم می‌گذارید با آشنایی با عملکرد سیستم انژکتوری این دو شرکت با انواع سنسورها و عملگرها استفاده شده در این خودرو ها آشنا شده می‌تواند آنها را با استفاده از دستگاه دیاگ تخصصی و مولتی‌متر و تست لامپ مرحله‌به‌مرحله تمامی قطعات برقی مورد را بررسی و عیب‌یابی خواهید کرد.

با بررسی و عیب‌یابی سیستم‌های کیلس (keyless) مشکلات و خرابی‌های این سیستم قفل مرکزی نوین را شناخته و روش تعمیر آن را فرا خواهید گرفت. سیستم‌های ایموبلایزر، تعریف سوئیچ و کالیبره کردن کروز کنترل از موارد دیگری است که در این دوره با کار روی خودرو واقعی در کارگاه دانشگاه صنعتی شریف آموزش داده می‌شود.

سیستم‌های کمک پارک و روش کالیبره کردن آنها نیز از موارد دیگری است که در این دوره آموزش داده می‌شود. پیکره‌بندی و سفارشی‌سازی کنترل یونیت‌های ممکن، از بخش‌های جذاب این دوره آموزشی است.

در انتهای دوره مدرک به اتمام رساندن موفق دوره را با تأیید دانشگاه صنعتی شریف دریافت کنید. فراموش نکنید قانون مؤثربودن هر آموزش تمرین و تکرار است.

راهی به بی‌نهایت باز کنید

حالا که شیرینی ارتقا مهارت رو چشیدید ترمز نکنید. به اطراف خود نگاه کنید. راه رشد باز است. به بازار نگاه کنید تکنولوژی‌های جدید آماده ارائه خدمات هستند. آپشن‌های فراوانی در خودروهای جدید وجود دارد، همه چیز تحت کنترل ایسیوها است. چگونه می‌توان از حداکثر توانمندی این آپشن‌ها استفاده کرد. آیا این آپشن‌ها در تعمیرات نیز کمک حال تعمیرکار است؟ دوره تخصصی عیب‌یابی مقدماتی و پیشرفته BMW زیر نظر اساتید برجسته و همراه کار عملی روی خودرو شما را در این مسیر راهنمایی می‌کند. بررسی نرم‌افزارهای تخصصی عیب‌یابی و مدیریت BMW ، روش استفاده از نرم‌افزار و بررسی منو های مختلف آن، بررسی انواع کدهای خطا و روش عیب‌یابی با دستگاه، استفاده از الگوریتم عیب‌یابی جهت سهولت و سرعت رسیدن به عیوب تخصصی، استخراج داده‌ها از نرم‌افزار و روش بکار گیری آنها در کنار بررسی مدارهای مختلف روی خودرو BMW به شما دیدگاه رشد خواهد داد.

در کنار آن مدرک دوزبانه موفقیت گذراندن دوره از دانشگاه صنعتی شریف را نیز دریافت خواهید کرد. شما خاص خواهید بود توانمندی تحلیل مسائل و عیب شما را به سطح بالایی از تخصص خواهد رساند. عیب‌یابی سیستم‌های پیچیده موتوری، تعلیق و فرمان را می‌توانید انجام دهید. می‌توانید این دیدگاه را به سایر خودروها خاص توسعه دهید. کلید موفقیت شما تلاش، تمرین و تکرار است

یادگیری مادام‌العمر

خودروهای هیبریدی بازار دنیا را فراگرفته‌اند. خودروهای برقی تازه‌نفس هستند باتوجه‌به شرایط، آینده از آن خودروهای برقی است. جاده‌ای به سمت بین‌هایت. تعمیرات این خودروها نیاز به مهارت و تخصصی و تسلط بر مهارت‌های برقی دارد. سعی کنید بخشی از آینده باشید. همیشه چیز جدیدی برای آموختن وجود دارد

راههای ارتباطی با مجموعه آموزشی ایمگ

www.ameg.ir

09120344551-52

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها