لیست ابزارهایی که در صندوق هر خودرویی باید باشد

12 تیر 1400 اخبار خودرویی 1027 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 12 تیر 400

برخی از ابزارها هستند که نگهداری آن ها در صندوق هر خودرویی امری الزامی محسوب می شود، زیرا این امکان وجود دارد که دریک مکان مشکلی برای خودروی شما پیش آید که از محدوده شهر خارج بوده و امکان دسترسی به افراد متخصص جهت کمک وجود نداشته باشد. با داشتن این ابزارها خیلی راحت می توانید، در مواقع بروز مشکلات به خوبی عمل کرده و موقتا آن ها را برطرف سازید. در این بخش مقصود ما از ایجاد این محتوا معرفی لیست ابزارهایی که در صندوق هر خودرویی باید باشد، است، لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه شوید.

10 ابزاری که هر خودرو در صندوق خود باید داشته باشد

از آن جایی که هیچ شخصی از اتفاقاتی که قرار است برای او پیش بیاید خبر ندارد، عاقلانه ترین کار در زمان سفر و یا خارج شدن از محدوده شهری، قراردادن یک سری ابزارهای دستی در صندوق ماشین است که در زمان بروز حوادث اتفاقی، می تواند به شما کمک شایانی نماید. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین ابزارهایی که وجود آن ها در هر خودرویی الزامی است، خواهیم پرداخت.

جعبه آچار و پیچ گوشتی مناسب صندوق ماشین

1. جعبه آچار و پیچ گوشتی

گاهی این امکان وجود دارد که به علت خرابی یا پنچر شدن ماشین، شما نیاز به باز و بسته کردن برخی از قطعات آن را داشته باشید، بنابراین اگر ست آچار و پیچ گوشتی در میان وسایل صندوق ماشین شما باشد، می توانید به راحتی اشکال را برطرف کرده و به راه خود ادامه دهید. در این جعبه ها وجود آچارهای ۱۰ تا ۱۹ هم به صورت رینگی هم تخت و همچنین پیچ گوشتی تخت و چهار پهلو و یک انبردست امری الزامی است.

2. آچار فرانسه

آچار فرانسه یا آچار همه کاره یکی دیگر از ابزارهایی است که وجود آن در صندوق هر خودرو می تواند در زمان بروز حوادث کمک زیادی به راننده نماید. این وسیله با تمامی سایزهای مهره ها هماهنگ شده و در باز و بسته کردن آن ها و هر مدل پیچ دیگری به صاحب خودرو کمک می کند. وجود ابزارهای دستی با کیفیت در جعبه ابزار هر ماشین می تواند در مواقع اضطراری به داد راننده برسد، لذا پیشنهاد می کنیم که اگر این وسایل را ندارید هرچه سریع تر در جهت تهیه و قراردهی آن ها در جعبه خودروی خود اقدام نمایید. برای خرید انواع ابزارهای دستی می توانید از کارشناسان ویدفکتور کمک بخواهید تا شما را در این امر راهنمایی نمایند.

3. یدک کش

وجود یدک کش در زمان خرابی ماشین یا گیر افتادن آن در برخی از شرایط خاص مانند شن، برف، آب و... به شما کمک کند تا به راحتی از آن شرایط خارج شوید به این صورت که با بکسل کردن ماشین توسط یدک کش به یک خودروی دیگر، می توانید آن را بکشید.

4. چکش زندگی

این نوع ابزار در شرایط حساس می تواند حیاتی ترین وسیله در یک خودرو باشد. زمانی که فرد به صورت اتفاقی درون ماشین گیر افتاده، می تواند به وسیله چکش زندگی شیشه را شکسته و خود را از شرایط پیش آمده خلاص نماید.

5. چراغ قوه

یکی دیگر از ابزارهایی که جزو ملزومات جهت نگهداری در جعبه خودرو هستند، چراغ قوه است که وجود آن در ماشین می تواند در تاریکی شب به کمک راننده آمده و با ایجاد دید کافی، موجب تسهیل کار برای او شود. جهت تهیه هر نوع ابزار برقی برای جعبه خودروی خود، می توانید به فروشگاه ما مراجعه نمایید تا در کمترین زمان ممکن آن را ارسال و در اختیار شما قرار دهیم.

6. کپسول آتش نشانی

وجود کپسول آتش نشانی در هر خودرو می تواند در زمان بروز حادثه برای شما یا سایرین به خاموش کردن آتش و به بار آمدن خسارت های جبران ناپذیر کمک کند.

7. آچار چرخ و جک

یکی از مهم ترین ابزارهایی که باید حتما در جعبه هر خودرو وجود داشته باشد، آچارچرخ و جکی قوی است که در زمان پنچر شدن لاستیک ماشین بتوانید به وسیله آن ها کار تعویض را انجام دهید.

8. کابل ها اتصال باطری

در زمان خاموش شدن ماشین و خالی شدن باطری، شما می توانید به وسیله این نوع کابل ها به خودروهای دیگر متصل شده و موفق به روشن کردن ماشین خود شوید، لذا این مورد نیز یکی از واجبات صندوق هر خودرو محسوب می شود.

کابل ها اتصال باطری

9. ست پنچرگیری و دستگاه باد

در زمان پنچر شدن ماشین و نداشتن زاپاس شما می توانید به وسیله این وسایل، پنچری خودروی خود را برطرف و آن را با دستگاه مجددا تنظیم باد نمایید. ابزارهای پنچرگیری شامل نخ، مایع و اسپری پنچرگیری جهت پوشاندن موقتی محل خرابی هستند. این نکته را حتما در نظر بگیرید که این راه حل ها چاره قطعی کار نیست و پس از حدوداً سه روز بی تأثیر می شوند.

10. زنجیر چرخ

زنجیرچرخ ها تنها مختص به مسافرت های زمستانی هستند که در زمان پیش آمدن کار یا سفری زمستانی و درست وقتی که برف شما را غافلگیر کرده است، کمک می کند تا به راحتی شرایط را مدیریت کنید.

در این بخش تلاش ما این بود که تا حدودی شما را با ابزارهای واجب برای جعبه خودرو آشنا سازیم، اما اگر احساس می کنید که موارد دیگری نیز می توان به لیست بالا اضافه کرد، می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان فروشگاه ویدفکتور از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید و ابزارهایی که در این زمینه به شما پیشنهاد می شود را پس از رؤیت مشخصات و کیفیت در صورت موافقت، خریداری نمایید تا به این واسطه در هنگام سفر خاطر جمع باشید.

شماره تماس ها: 021-22683706 -    021-22204900

آدرس اینترنتی: https://vidfactor.com

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها