قیمت باتری ماشین سپاهان، صبا و آذر باتری و ...

08 اردیبهشت 1401 اخبار خودرویی 295 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 8 اردیبهشت 401

قیمت باطری ماشین از آن‌گونه مواردی محسوب می‌شود که همچون اکثر کالا‌ها، نرخ ثابتی ندارد. در مطلب پیش رو، تلاش می‌کنیم، تا حد امکان، اطلاعات مناسبی در خصوص بهای باتری‌ها ارائه دهیم؛ زیرا آگاهی نسبت به این موارد، نقطه‌ی امنی در ذهن ایجاد می‌کند و مجهول‌بودن مشخصات یک محصول (در صدر آن‌ها، قیمت محصول) می‌تواند تمایل به خرید و تهیه‌ی کالا را کاهش دهد.
باتری اتومبیل از قطعاتی محسوب می‌شود که فعالیت خوب آن و بی‌نقصی عملکردش، لازمه‌ی کارکرد مناسب خودروست. وظایفی که باتری در قبال ماشین و تجهیزات آن دارد، به قدری حائز اهمیت است که از آن به عنوان قلب سیستم برقی یاد می‌شود. تقریبا همه‌ی ما با مسئولیتی که قلب در بدن موجودات زنده به دوش می‌کشد، آشنا هستیم و می‌دانیم اگر لحظه‌ای، این عضو از حرکت بایستد، چه خطری ما را تهدید می‌کند!
حال در ذهن خود، این موضوع را به باتری و اتومبیل، تعمیم دهید. بسیار ملموس است که پدید‌آمدن مشکل در باتری، می‌تواند موجب خسارت شود. به عنوان نخستین اقدام برای جلوگیری از بروز چنین چیزی، می‌توان از «انتخاب صحیح» نام برد.
در این نوشته، ضمن بیان اطلاعاتی درباره‌ی قیمت باطری ماشین، به راه گزینش درست و مواردی که باید هنگام خرید کالایی چون باتری در نظر بگیرید، اشاره می‌کنیم.
آیا می‌پندارید به دانستنی‌هایی واضح درباره‌ی هزینه‌ی باتری خودرو نیاز دارید؟ آیا تردید‌های مربوط به گزینش بهترین محصول، ذهن شما را خسته کرده است؟
در صورتی که پاسختان به پرسش‌های بالا، «بله» است، باید بگوییم، این متن احتمالا می‌تواند تا حدی از سختی مسیری که در آن هستید بکاهد؛ پس در صورت تمایل، تا پایان آن را مطالعه کنید.

تاثیر برند روی قیمت باتری ماشین چه قدر است؟

قیمت باتری ماشین به عوامل متعددی ارتباط دارد و یکی از این عوامل، برند است.
کمپانی‌هایی هستند که قیمت بیشتری برای محصولات خود در نظر می‌گیرند. معمولا این قیمت‌گذاری به نکاتی چون: متریال مرغوب، کیفیت مناسب، تکنولوژی جدید و...  ارتباط دارد.
از معروف‌ترین شرکت‌های حوزه‌ی تولید باتری در ایران، می‌توان به: صبا باتری، آذر باتری، برنا باتری، سپاهان باتری، ویستا الکتریک و... اشاره کرد.
«دلکور»، «گلوبال»، «هیوندای» و... از کمپانی‌های خارجی تولید باتری (واقع در کشور کره‌ی جنوبی) به شمار می‌آیند. باتری دلکور که طبق شنیده‌ها از کیفیتی عالی برخوردار است، طبیعتا به علت پروسه‌ی واردات و... قیمت کمی ندارد.

لیست قیمت باتری ماشین

در قسمت زیر، محدوده‌ی قیمت باطری ماشین بیان می‌شود؛ اما از آن‌جا که امکان تغییر این موارد وجود دارد، توصیه می‌کنیم به سایت نوین باتری بروید و اگر محصولی را مناسب خود ارزیابی کردید، برای دریافت قیمت دقیق با شماره‌ی مندرج (در سایت) تماس بگیرید.
قیمت‌ها به شرح زیر هستند:

 • رونیز (صبا باتری) با ظرفیتی بین 50 تا 90 آمپر‌ساعت، قیمتی در محدوده‌ی 600 تا 950 هزار تومان دارد.
 • ایاس (برنا باتری) با ظرفیتی بین 50 تا 74 آمپر‌ساعت، هزینه‌ای میان 700 تا 950 هزار تومان، می‌طلبد.
 • نایس پاور (ویستا الکتریک) با ظرفیتی میان 50 تا 150 آمپر‌ساعت، قیمتی بین 800 هزار تا 1 میلیون و 900 هزار تومان دارد.
 • ویگور (آذر باتری) با آمپراژ 50 تا 90 آمپر‌ساعت، بهایی بین 600 تا 990 هزار تومان به خود اختصاص داده است.
 • و...

برای مطلع‌شدن از قیمت باتری‌های دلکور و سپاهان باتری، با مجموعه‌ی مذکور تماس بگیرید تا کارشناسان، شما را راهنمایی کنند. همچنین فهرست قیمت باطری ماشین به طور کامل، در سایت درج شده است.

با چه روشی باتری متناسب با ماشین خود را پیدا کنم؟

روش معمولی که برای انتخاب باتری مطلوب وجود دارد، شامل کسب آگاهی از نیاز‌های خودرو (توان دینام برای پرکردن باتری، فضای محفظه‌ی تعبیه‌ی باتری و...)، بررسی ویژگی‌های باتری‌های مختلف و انتخاب مورد کاملا منطبق با نیازهاست؛ یعنی گزینه‌ای که با خصوصیاتش بتواند احتیاجات اتومبیل را فراهم آورد.
شاید روند فوق زمان زیادی نیاز داشته باشد، به همین علت، توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که به بخش «انتخاب هوشمند باتری خودرو» در فروشگاه نوین باتری مراجعه و فهرست محصولات پیشنهادی را مطالعه کنید.

در زمان انتخاب و خرید باتری ماشین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خصوصیات زیر مواردی هستند که حین گزینش باتری باید به آن‌ها توجه کرد:

 • مقدار ظرفیت آمپر
 • نوع باتری (سیلد یا اسیدی)
 • طرز چینش پایانه‌ها
 • نوع پایه (پایه کوتاه یا پایه بلند)
 • طول، عرض و ارتفاع باتری
 • تاریخ ساخت
 • گارانتی و ضمانت‌نامه
 • کیفیت و نشان تجاری
 • و...

کلام نهایی

قیمت باطری ماشین به دلایلی که در متن ذکر شد، ثابت نیست و نوسان دارد.
در این مطلب، تلاش کردیم تا اطلاعات مفیدی را در خصوص قیمت، نشان تجاری باتری، چگونگی سنجش تناسب قطعه‌ی مورد نظر (باتری) با خودرو و ویژگی‌های مهمی که هنگام خرید باتری باید به آن‌ها توجه کرد، بیان کنیم.
همان‌طور که ذکر شد، نوین باتری در حوزه‌ی ارائه‌ی باتری اتومبیل فعالیت می‌کند و خرید از آن، امتیازاتی چون: مشاوره‌ی رایگان، ارسال و نصب رایگان (در محل) و قیمت مناسب در پی دارد.
امیدواریم این نوشته، در دسته‌ی مطالب مفیدی که تا به امروز مطالعه کرده‌اید، قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها