سوالات متداولکاراپ چیست؟

سایت کاراپ با موضوع نیازمندی های آنلاین خودرو و همچنین قیمت گذاری خودرو راه اندازی گردیده و هدف اصلی آن در ارتباط قرار دادن خریدار و فروشنده به صورت مستقیم و حذف نقش دلال می باشد.


در سایت کاراپ خرید به صورت مستقیم انجام نمی شود و تراکنش مالی جهت خرید وفروش امکان پذیر نیست.

چجوری میتونم عضو کاراپ بشم؟ ( ثبت نام در کاراپ)

برای اینکه عضو کاراپ شوید کافی است روی گزینه "حساب من" در بالای تمام صفحات سایت کلیک کنید و سپس ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید و یک رمز عبور مخصوص حساب کاربری خود در کاراپ انتخاب کنید.


بعد از تکمیل اطلاعات ثبت نام، حساب کاربری شما فعال خواهد گردید.

اگر معامله ای غیر حضوری انجام داده اید و پولی را به حساب فروشنده واریز کردید اما دیگر موفق به برقراری ارتباط به فروشنده نشده اید

هرگونه اطلاعات را که در سایت راجع به فروشنده آن خودرو موجود است یادداشت کنید و سریعاً توسط یکی از طرق زیر این موضوع را به ما اطلاع دهید تا آگهی و حساب کاربری فرد کلاهبردار را از سایت حذف کنیم.


از طریق فرم ارتباط با ما و یا ثبت شکایت

. ز طریق شماره تماس تیم پشتیبانی ما

و در نهایت می توانید از طریق سایت پلیس فتا، شکایت خود را پیگیری کنید. آدرس سایت پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات):

www.cyberpolice.ir لینک ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا

آیا کاراپ روی قیمت ها نظارت دارد یا کاربران در قیمت گذاری آزاد هستند؟

درج قیمت توسط آگهی دهنده می باشد و باعث افزایش بازدید و اعتماد کاربران نسبت به آگهی شماست وچنانجه قیمتی خارج از عرف باشد تا جایی که ممکن باشد توسط تیم نظارت کاراپ قیمت حذف و بصورت توافقی ثبت خواهد شد.


آیا کاراپ روی معاملات نظارت دارد و امنیت معاملات را تضمین می‏ کند؟

اصولاً ماهیت سایت نیازمندی ‏ها به گونه ‏ای است که به دلیل حجم بالای معاملات امکان نظارت روی آنها وجود ندارد و سایت چگونگی انجام معاملات را تضمین نمی ‏کند. کاراپ نیز از این قاعده مستثنی نیست و نمی ‏تواند روی معاملات نظارت نماید اما سایت کاراپ برای جلوگیری از تقلب ‏های احتمالی توسط افراد سودجو به کاربران پیشنهاد می ‏دهد که برای خرید، خودرو را به صورت حضوری ببینند و از صحت کامل آن اطمینان خاطر پیدا کنند و بعد از آن مبادرت به انجام معامله نمایند.چرا آگهی خودروهایی که فروش رفته را از سایت حذف نمی‏ کنید؟

از آنجا که سایت کاراپ محلی است برای گذاشتن آگهی و معرفی خریدار و فروشنده به یکدیگر، بنابراین اطلاعی از فروش رفتن و یا عدم فروش خودروها نخواهد داشت و آگهی دهنده‏ ها خودشان باید آگهی خودروهای فروش رفته را از سایت حذف کنند.چرا نباید آگهی تکراری ثبت کنم؟

اصرار ما برای عدم درج آگهی تکراری به علت جلوگیری از سردرگمی خریدارن است، در غیر اینصورت کاربران در هنگام جستجو با یک آگهی چندین بار روبرو می شوند و خواهند فهمید که واقعا در فروش عجله دارید.