آسیب ها و ضررهای ناشی از تابش نور آفتاب به خودرو

04 آذر 1399 کارشناسی رنگ -تشخیص رنگ 1145 بازدید ثبت دیدگاه تاریخ به روز رسانی 4 آذر 99

آفتاب داغ تابستان چه ضررهایی برای خودرو شما دارد؟ در کشور 4 فصلی مانند ایران باید نگهداری از خودرو نیز متناسب با فصل ها باشد. در این مطلب به آسیب ها و ضررهای ناشی از نور آفتاب برای خودرو می پردازیم:

مضرات تابش نور آفتاب به داخل خودرو

بیشترین قسمتی از که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد داشبورد خودرو است که در اثر برخورد با نور خورشید دچار رنگ پریدگی می شود. دومین قسمت داخلی خودرو صندلی ها هستند که اگر از جنس چرم باشند همین مشکل برایشان به وجود می آید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجایی که جنس مواد استفاده شده برای ساخت متریال داخلی شیمیایی هستند به طور مدام گازهایی از خود متصاعد می کنند در واقع بویی که هنگام خرید خودرو جدید حس می کنید نیز به دلیل تولید همین گازهاست که با تابش نور خورشید باعث تشدید متصاعد شدن این گازهای سمی خواهد شد که می تواند برای سلامت سرنشینان مضر باشد.

مضرات تابش نور آفتاب به بدنه خودرو

تابش مستقیم و مداوم نور خورشید می تواند باعث خرابی رنگ خودرو نیز بشود. همچنین می تواند قطعات پلاستیکی بکار رفته در بیرون خودرو مانند سپرها و گلیگیر ها را رنگ پریده کند.

هر نوع رنگی می تواند بر اثر تابش نور خورشید آسیب ببیند اما رنگ های تیره بیشترین آسیب را خواهند دید. همچنین ضخامت رنگ در خودرو ها متفاوت است برای مثال ضخامت رنگ خودرویی مانند پراید به مراتب کمتر از ضخامت رنگ خودرویی مانند پورشه است .

با پارک خودرو در سایه و یا استفاده از پوشش برای شیشه های خودرو و همچنین استفاده از کاور خودرو دولایه مرغوب می توانید از آسیب های ذکر شده جلوگیری کنید.

 

 

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن همراه : 09155040968

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718–051

تلفن همراه : 09155040968

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها