پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی » متفرقه » چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟
چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟

چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟

پرسشی که در ایران خیلی رایج است درباره پراید این است که: چرا خرید و فروش خودرو پراید (سایپا) در تیپ های مختلف آن زیاد است؟

پراید یا نسیم از همان آغاز ورود خود به ایران مورد توجه کاربران قرار گرفت. اگر خاطرات خود را مرور کنید متوجه می شوید که شما هم روزی از سال های 1346 در آرزوی خرید آن بودید!

چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟

پراید در اوایل ورود خودرو بدی نبود، موتور آن کره ای، هاچ بک، جوان پسند و کوچک و کم مصرف بود. برخی از آن ویژگی های را هنوز هم دارد. اما از موتور کره آن خبری نیست! چراکه در سال های 1380 بود که سایپا سعی کرد که موتور پراید را خود بسازد و دیگر متکی به کره نباشد. اشتباه از همینجا شروع شد…

برگردیم به سوال اصلی که موضوع بحث امروز کاراپ است.

چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟

این خرید و فروش دلایل زیادی می تواند داشته باشد… اما دلیل اصلی آن قیمت پایین و در دسترس بودن قطعات آن است که همه به خرید آن راغب می شوند.

  1. قیمت پاین اولین دلیل برای خرید پراید. پراید در طول این سالهای دستخوش تغییرات بسیاری شده است که شما خواننده عزیز از من بهتر در جریان آن هستید. پراید از 6 میلیون به 21 میلیون رسید!
  2. وجود قطعات زیاد دلیل دوم خرید پراید، با وجود گذشت سال های بسیار از اولین تولید پراید هنوز لوازم آن در دسترس و با قیمت پایین موجود است. اگر کیفیت قطعات برای شما مهم نباشد.
  3. آشنایی بسیار زیاد تعمیرکاران با پراید، این دلیل که در رده سوم قرار دارد خیلی مهم است. چراکه وقتی خودرو شما خراب شود و مکانیک آن متوجه نشود- شما به دردسر می افتید… ولی خوشبختانه امروزه تمام تعمیرگاه های سطح شهر به خوبی از پس تعمیر آن بر می آیند.
    چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟
  4. آشنایی خریداران با پراید، دلیلی که بار روانی آن بسیار است. وقتی که شما در فکر خرید یک محصول باشید مدام آن محصول را در اطراف خود مشاهده می کنید. با وجود کیفیت پایین پراید و داشتن حداقل امکانات و امنیت، شما باز هم این پراید را خریداری می کنید.
  5. دلیل آخر برای خرید پراید، کم مصرف و کوچک بودن آن که دلیل آخر این مطلب است. پراید با مصرف ترکیبی: 6.4 لیتر در 100 کیلومتر خودروی کم مصرفی است.

در مجموع و آخر کلام برای خرید یا فروش پراید این شما هستید که این خودرو را انتخاب می کنید. با وجود ایمنی کم و کیفیت پایین آن. در چند روز پیش که خبر نگاری از مدیرعامل (سایپا) این سوال را پرسید: تولید پراید کی متوقف می شود؟ مدیر عامل سایپا گفت: احتمالا در دو سه سال آینده ولی تازمانی که تقاضا از سمت مردم باشد ما نمی توانیم خط تولید را متوقف کنیم.

چرا خرید و فروش پراید زیاد است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *