پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اصلی » متفرقه » ناگفته هایی درباره کوییک سایپا
ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

کمپانی سایپا در چند روز پیش از محصول جدید خود با نام کوییک یا کوئیک رو نمایی کرد. نام کلاس بدنه کوییک X200 است. کوییک با الهام از ساینا ساخته شده ولی از نظر سایپا، (کوییک) یک خودرو مستقل و با طراحی جدید و اتومات است.ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

اگر قرار باشد که پژو 206 بخرید یا تیبا، حتما کوییک تازه ورود هم در لیست انتخاب های شما قرار می گیرد. از این مسائل که بگذریم به موتور کوییک بر می خوریم و با هم مشخصات کوییک سایپا رو مرور می کنیم تا ببینیم با تیبا و پراید چه تفاوتی دارد.

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

حجم موتور کوییک در اندازه دقیق 1503 سی سی و پراید 1300 سی سی است، ولی حجم موتور آن با تیبا برابر است یعنی 1503 سی سی است. پژو 206 با حجم موتور 1600 سی سی دارد که تفاوت آن مشخص می شود.

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

از نظر تعداد سیلندر، با تیبا و پژو 206 برابر است که 4 سیلندر دارند. گیربکس کوییک در دو نوع ساخته شده ؛ اتومات و دستی. در تیپ های ST و SE فرمان هیدرولیک دارد و سوخت ترکیبی آن در هر 100 کیلومتر 7 لیتر محاسبه شده ولی در تیپ های دیگر کوییک مصرف کمی بیشتر می شود.

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

نکته دیگر راجب کوئیک سایپا این که، استارت آن بدون سوئیچ است که در ماشین های ایرانی که تا به امروز تولید شده کمی جدید است و شاید کمی شما را به هیجان بیاورد. دیگر امانات LCD لمسی در این ماشین قرار گرفته که در اندازه 7 اینچ است. و دیگر ویژگی آن نسبت به ماشین های در کلاس و قیمت خودش وجود سنسور عقب و دوربین عقب است که خیلی انتخاب را بهتر می کند. صندلی کوییک برقی و چند حالته است که مانند خودرو های چینی که آپشن در آن های به کار رفته سایپا هم قصد داشته که از این آپشن های جدید بهره کافی برای جلب نظر مشتری خود به کار برد.ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

همچنین کوییک دارای 2 ایربگ در جلو و ترمز ABS -EBD دارد، که اگر مانند پراید و پژو باشد که آنچنان تعریفی ندارد. به دلیل عملکرد ضعیف در هنگام ترمز ناگهانی! علاوه بر مواردی که یاد شد BA « ترمز اضطراری »  هم در این ماشین به کار رفته است.

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

آپشن بعدی سنسور باد تایر ها (TPMS) است که در ماشین های ساخت ایران خیلی کم در آن به کار رفته.

کمی راجب نام کوییک بدانید: این نام از عشایر کهن ایران گرفته شده است. این نام در ابتدا باعث حاشیه سازی شد. به دلیل شباهت با کوئیک «QUICK» که تصور آن رفت این نام خارجی است. صحبت هایی شده مبنی براین که شاید کوییک جانشین پراید شود.

دلیل نام کوییک

ناگفته هایی درباره کوییک سایپا

این خودرو هم اکنون در دسترس و در حال پیش فروش است و قیمت نقدی کوییک حدود 30 تا 40 میلیون است که این تفاوت نشان دهنده گیربکس اتومات و دستی است. رقیب های پیش روی کوییک: پژو 206، پژو 405، ام وی ام 110 اس و ام وی ام 315 هستند که این خودرو باید با آن دست و پنجه نرم کند.

سایر عناوین این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *