جمعه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی » متفرقه » تفاوت باتری ماشین و باتری یو پی اس چیست؟
تفاوت باتری یو پی اس و باتری ماشین

تفاوت باتری ماشین و باتری یو پی اس چیست؟

این روزها بیش ترین سوالی که بین اکثر کاربران یو پی اس مطرح می شود،  این است که آیا می توان از باتری ماشین به جای باتری یو پی اس استفاده کرد یا نه؟ یا عده ای در پی این هستند که بدانند فرق باطری ماشین با باطری یوپی اس در چیست؟ ما در این مقاله از ایران یو پی اس سعی کرده ایم تا حدودی این تفاوت ها را برای شما بازگو کنیم، با ما همراه شوید.

اما فرق بین باتری ماشین با باتری یو پی اس در چه چیزهایی است؟

از ویژگی های بارز باتری ماشین می توان به این مورد اشاره داشت که باتری های خودرو نیروی الکتریسیته را توسط واکنش اسید سولفوریک بر روی صفحات سربی معلق در مایع تولید می کنند . بر این اساس نیز به این نوع باتری ها معلق در مایع می گویند.

به همین خاطر نیز استفاده از باتری های معلق در مایع برای دستگاه های یو پی اس توصیه نمی شود.

علت ممنوع بودن استفاده باتری ماشین برای یوپی اس

با توجه به ویژگی اشاره شده این احتمال وجود دارد که اسید از محفظه باتری به بیرون نفوذ کند . علاوه بر این ممکن است در زمان شارژ باتری گاز هیدروژن قابل اشتعال تولید گردد که می تواند در یک مکان بسته خطرزا باشد. پیشنهاد ما به شما به کارگیری باتری های مختص ups است.

اصلی ترین تفاوت های باتری یوپی اس با باتری ماشین

باطری هایی که در دستگاه منبع تغذیه بدون وقفه استفاده می شود از نوع باتری های سیلد لید اسید است.  این نوع باتری ها جهت جلوگیری از فرار هیدروژن یا نشتی اسید به طور کامل بسته می شوند .  هم چنین جهت کاهش بیش تر نشتی ، اسید توسط لایه هایی از نمد یا فیبر پوشانده می شود تا آن را در جای خود نگه بدارد.

مزایای مختلفی در این نوع باتری ها نسبت به نوع معلق در مایع وجود دارد. برای نمونه از بارز ترین این مزایا می توان به حمل و نقل باتری سیلد لید اسید در مسافت های طولانی اشاره کرد. حمل این باطری ها به علت محافظت در برابر نشتی خطرناک نیست.

این در صورتی است که حمل باتری های سنتی ( معلق در مایع) بسیار ریسک پذیر است.

نکات مهم در رابطه باتری یو پی اس

  • کلیه باطری ها بر اساس ولتاژ نامی یعنی بر حسب ولت و ظرفیتشان بر حسب آمپر – ساعت دسته بندی می شوند.
  • لازم به ذکر است که یک آمپر – ساعت نشان دهنده مقدار لازم جهت فراهم سازی یک آمپر جریان در زمان یک ساعت با ولتاژ مشخص است.
  • مقدار آمپر – ساعت اغلب نشان دهنده ظرفیت بیش تر باتری است.

http://irups.com

سایر عناوین این مطلب:

یک دیدگاه

  1. ایا قدرت این باتری ها از باتری اتمی بیشتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *