یکشنبه , 11 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - توربو شارژ چیست و بررسی آن در سمند توربو

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - توربو شارژ چیست و بررسی آن در سمند توربو

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - توربو شارژ چیست و بررسی آن در سمند توربو

سرعت و قدرت یک وسیله نقلیه از مواردی است که خریداران خودرو  هنگام خرید خودرو به این موضوع توجه بسیار زیادی دارند و شرکت های خودرو سازی نیز با دانستن این موضوع سعی در تولید محصولاتی با این امکانات دارند و در محصولات خود از توربو شارژ استفاده می کنند که باعث می شود به قدرت و سرعت وسیله نقلیه افزوده شود و نیاز های بیشتری از خریداران را بر طرف نماید .

توربو شارژ چند سالی است که بر روی خودرو های مختلف قرار می گیرد ولی به تازگی بر روی یکی از محصولات تولید داخل نیز قرار گرفته است. تیم کاراپ در این مطلب تصمیم دارد توربو شارژ و سمند توربو را با جزئیات کامل شرح دهد.

توربو شارژ توربو شارژ

توربو شارژ چیست؟

به وسیله توربو شارژ اکسیژن بیشتری به سیلندر وارد می شود و دود سریع تر خارج می شود و ورود اکسیژن بیشتر یعنی احتراق کامل تر و بهتر و احتراق کامل یعنی راندمان و بازدهی بیشتر خودرو.  توربو شارژ نیروی خود را از دود های خروجی خودرو تامین می نماید.

توربو شارژ تعبیه شده در خودرو توربو شارژ تعبیه شده در خودرو

تامین هوای توربو شارژ

خودرو هایی که فاقد توربو شارژ هستند اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق حرکت پیستون داخل سیلندر انجام می دهند و تامین این اکسیژن در شرایطی جو متناسب است و معمولا از فشار جو نیز اندکی پایین تر است ولی در خودرو هایی که توربو شارژ در آن ها به کار رفته است فشار هوای ورودی را چیزی در حدود دو برابر افزایش می دهد که باعث سوخت سریع و بهتر می شود و راندمان و بازده خودرو را نیز چیزی در حدود 25 الی 45 درصد افزایش می دهد.

توربو شارژ توربو شارژ

اجزای تشکیل دهنده توربو شارژ

اجزای توربو شارژ را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد؛  یک کمپرسور و توربین و توربین معمولاً در سمت راست و کمپرسور در سمت دیگر قرار گرفته است و در توربو شارژ محور دواری وجود دارد که حامل کمپرسور و توربین می باشد و در داخل این محور دوار نیز روغنی وجود دارد که وظیفه آن خنک کردن محور و یاتاقان ها است و در پوسته محفظه توربین نیز پره هایی به کار رفته است که ثابت می باشند و به عنوان نازل های حلقوی به کار می روند گاز های خروجی باعث برخورد به پره ها شده و هدایت می شود به پوسته و پره ها چرخیده و سپس با سرعت بسیار زیادی به پره های توربین برخورد می کند و آن ها را به حرکت در می آورد.

توربوشارژ

بررسی توربو شارژ در سمند توربو

اولین خودرو داخلی که به توربو شارژر مجهز شد خودرو سمند سورن بود که در این مطلب بررسی آن را برای شما همراهان عزیز تهیه کرده ایم. مهم ترین تغییر در سمند سورن اضافه شدن توربو شارژ به آن می باشد که برای نتیجه گیری از این توربو شارژ شرکت ایران خودرو پیستون های این محصول را تغییر داده و تقویت کرده است و تراکم پیستون ها را نیز پایین تر آورده است و از دیگر تغییراتی که می توان از آن ها نام برد طراحی مجدد محفظه احتراق و سرسیلندر، طراحی منیفولد اگزوز مناسب برای توربو و در این محصول نیز از اینترکولر برای خنک کردن توربو شارژ استفاده شده است و از دیگر نکات مهم و تغییر کرده در این خودرو می توان گفت ضرایب دنده های 3 تا 5 و ضریب دیفرانسیل نسبت به نمونه اتمسفریک سبک تر شده اند و در نتیجه ضریب دنده یک، سنگین تر شده است ولی در ضریب دنده دو این خودرو، تغییری ایجاد نشده است و در دنده ضریب یک 50 اسب بخار به قدرت این محصول ایران خودرو افزوده شده است .

 در انتها می توان اینگونه جمع بندی کرد که سمند سورن توربو توانسته قدرت خود را از 100 اسب بخار به 150 اسب بخار افزایش دهد و حداکثر گشتاور را نیز به 217 نیوتون در متر برساند و می تواند این خودرو سرعت خود را در مدت 10 ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند.

قسمت توربو موتور سمند سورن توربو قسمت توربو موتور سمند سورن توربو

    تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان