پنج شنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی » کارشناسی رنگ خودرو - تشخیص رنگ » کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟
هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

هدف کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ خودرو

در کارشناسی رنگ خودرو، بدنه خودرو از لحاظ تصادف، قطعات تعویضی، قطعات استوک، آسیب دیدگی های شاسی، اصالت خودرو، دستکوب بودن شماره سریال خودرو و برشهای اتاق خودرو و صافکاری های بدنه خودرو مورد بررسی قرار میگیرد.

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

نمونه شماره سریال خودرو 

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

تشخیص رنگ خودرو فقط به رنگ شدگی قطعات خودرو نمی پردازد و در حالت تخصصی کلیه موارد بالا را مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهد.

بدنه خودرو شامل چه مواردی می باشد؟

بدنه شامل: دربها، گلگیر ها، کاپوت جلو – عقب، سقف، کلاف، پایه ها و شاسی ها می باشد، که در کارشناسی رنگ خودرو کلیه این قطعات مورد بررسی قرار گرفته و اگر این قطعات تعویض و یا دچار رنگ شدگی و یا آسیب دیدگی شده باشند؛ به مشتری و به صورت کتبی، با نامه رسمی ابلاغ می گردد.

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

 رنگ شدگی در خودرو چیست و اهمیت دانستن آن چیست؟

زمانی که قطعه ای از بدنه خودرو مثلاً درب خودرو یا کاپوت و… دچار تصادف و آسیب دیدگی می شود به صافکاری و نقاش مراجعه کرده تا ابتدا آن قطعه صافکاری و سپس نقاشی و رنگ آمیزی شود، که در این حالت به آن قطعه (رنگ دار می گوییم) و اهمیت آن از این جهت می باشد که اولا خودرو دارای افت قیمت شده و ثانیا بعضاً از لحاظ کارایی و کیفیت با قطعه اصلی و فابریک آن متفاوت میباشد.

یک بدنه رنگ شده و بازتاب کم نور

در کارشناسی رنگ خودرو آبرنگ چیست ؟

هنگامی که قطعه ای رنگ می شود، معمولا با قطعات مجاورش همرنگ نمی باشد و برای یکنواخت شدن قطعه رنگ شده با قطعات مجاور آبرنگ پاشیده می شود و در برخی از مواقع نیز برای از بین بردن خط و خشها روی بدنه خودرو از آبرنگ استفاده می شود.

 یک خودرو بدون رنگ – و تابش خوب نورهدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

افت قیمت قطعات رنگ شده چگونه محاسبه می شود؟

افت قیمت قطعات مختلف خودرو باهم متفاوت می باشد. به عنوان مثال؛ کاپوت خودرو با درب صندوق عقب و یا سقف خودرو یا درب خودرو افت قیمت متفاوتی دارند و در خودروهای مختلف بر اساس قیمت خودرو این افت قیمت نیز متغیر است.

اصالت خودرو چیست؟

در کارشناسی رنگ خودرو یکی از مهمترین ویژگیهای خودرو یعنی اصالت خودرو مورد بررسی قرار میگیرد. یعنی اینکه خودرو مورد نظر از لحاظ شماره بدنه سالم است و یا خودرو سرقتی و یا اتاق تعویض می باشد.

آیا امکان تعویض کامل اتاق وجود دارد؟

بله، کلیه خودروها ممکن است دچار آسیب جدی شوند که در این صورت اتاق خودرو به صورت کامل تعویض می شود.

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

آیا امکان تعویض اتاق، به صورت قسمتی از اتاق وجود دارد؟

بله، گاها خودرو دچار تصادف شدید از جلو، عقب و یا چپ و راست می شود که در این حالت قسمتی از اتاق خودرو تعویض می شود.

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

آسیب دیدگی های شاسی چطور مشخص می شوند؟

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

آسیب دیدگی های شاسی نیز توسط کارشناسی رنگ خودرو مشخص خواهد شد.

آیا برای کارشناسی رنگ خودرو ابزار ویژه ای وجود دارد؟

دستگاه اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو

هدف کارشناسی رنگ خودرو / تشخیص رنگ خودرو چیست؟

خیر، کارشناسی رنگ خودرو عمدتا تجربی می باشد و البته ابزارهای نظیر ضخامت سنج رنگ نیز وجود دارد.

 

 

 

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی :

مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

سایر عناوین این مطلب:

38 دیدگاه‌ها

 1. سلام با تشکر
  اهمیت کاپوت تعویضی چقدر هست؟و گلگیر تعویضی

  • بعد از سقف خودرو ، کاپوت خودرو جز مهمترین قسمت بدن خودرو محسوب می شود و افت یک کاپوت تقریبا ۵ درصد قیمت خودرو و افت گلگیر تقریبا سه درصد افت قیمت خودرو می باشد.

 2. سلام من باماشین تیبا۱ که مدل ۱۳۹۵/۱۱/۱۵هست تصادف کردم وکاپوت جلوی ماشینم کاملا تعویضی و رنگ شدهالبته بخاطر افت قیمت خودروم شکایت کردم ، میخواستم بدونم که افت قیمت ماشینم چقدر میشه که در دادگاه مطرح کنم …
  باتشکر

  • خودرو شما هم افت قیمت خواهد داشت و هم هزینه صافکاری ونقاشی که در تصادف چنانچه مقصر شما نبودید هر دو مورد فوق بعهده طرف مقابل هست که اون هم بیمه داره و بخش مهمی از خسارات شما تامین میشه ولی برای دریافت کامل افت قیمت خودروتون باید از طریق کارشناس رسمی که دادگاه معرفی میکنه اقدام کنید که حدودا یک میلیون تومان افت کاپوت ماشین شما هست.

 3. مطلب خوب و کاملی بود
  سپاسگذاریم

 4. سلام من يه ماشين جك از نمايندگي تحويل گرفتم،واسه فروش مشتري ماشين رو برده تشخيص رنگ گفتن سپر عقب و جلو رنگ شده…همچين چيزي امكان داره؟؟؟

  • بله امکان داره ولی ولی سپر و آیینه و سینی زیر رادیاتور طبق بخشنامه به تایید رسانده شده مهندس باغشنی جزء رنگ نمیباشد

 5. سلام اگه یه کاپوت تعویضی نباشه ولی رنگ باشه نشان ازچیست وآیابازهم افت قیمت خواهدداشت؟باتشکر ازسایت خوبتون مرسی

 6. رنگ کردن سپر جز رنگ ماشین حساب میشه؟

 7. جای خش کلید رو.بدنه با قلم پرکردن و پولش کردن جز رنگ حساب میشه

 8. با سلام و احترام
  ضمن تشکر از مطالب خوبتان سوالی داشتم. آیا تعویض سپر ماشین صفر افت قیمت دارد؟
  سپاسگزارم

 9. سلام.ببخشید من به ماشین چانگان شاسی دارم از بغل به یک کامیون که کنار خیابون ایستاده بود مالیده شده و کمی در عقب سمت راننده تو رفته.و در جلو یه خط افتاده.چقدر افت قیمت پیدا میکنه ماشینم؟ممنون از پاسخگویی شما

 10. سلام آیارنگ شدن درها هم افت قیمت داره لطف کنین بگین چنددرصد مرسی ازسایت بسیارخوبتون

  • سلام وقت بخیر -بله رنگ و آبرنگ شدن و یا تعویض شدن درب ها افت قیمتی دارد و افت یک درب اگر فقط همین یک درب در خودرو رنگ باشد حدود ۲٫۵ درصد قیمت خودرو می باشد

 11. سلام و عرض ادب ، خودروي بنده ساندرو استپ وي مدل ۹۶ ميباشد كه در اثرتصادف هر دو درب سمت راست و كاپوت و گلگير سمت چپ (راننده) و سپر جلو تعويض شده است . كليه مراحل فوق در نمايندگي مجاز سايپا انجام شد. ميزان افت قيمت خودرو چگونه و چقدر است ؟ قيمت آن با توجه به بازار كنوني قبل از تصادف ۱۲۰ ميليون تومان بوده ولي با اين شرايط چطور؟ ممنون و تشكر از لطف شما .

 12. سلام
  ببخشید تعویض درب عقب وانت که با روش میخوره جزو رنگ حساب میشه؟ من یک وانت پیکان ۹۳ در حد نو دارم که بدنه اش کوچکترین خش ندارد ولی درب عقب وانت به دلیل فشار که بار زدن و بار بستن روش بهش وارد کرده تای برداشته چند جا نشون دادم گفتند باید درب قسمت بار رو عوض کنی. اگه عوض کنم از قیمت ماشین می افته؟

 13. سلام، من میخواستم یه اچ سی کراس تقریبا با۲۰۰۰کارکرد بخرم که قیمت حذود۹۲هست ولی در سمت راننده رنگ شده وبه فیمت ۸۹ دارم میخرم ایا افت قیمت بسش از این هست، ویا درست است، ممنون از راهنمایی شما

 14. با سلام
  تعویص اتاق ۲۰۶ اس دی چنددرصد افت قیمت دارد؟
  سپاس

 15. سلام خسته نباشید ، یک ام وی ام اس مدل ۹۵ اطاق جدید اگر یک دربش تعویض و استوک فابریک بدون رنگ باشد ، چند درصد افت قیمت شامل میشود ؟ با تشکر

 16. با سلام خودرو افتاب سوخته اگر کیلر زنی شود جزء رنگ حساب میشود یا خیر

 17. سلام.وقت بخیر
  تعویض سپر عقب و جلو سمند مدل ۸۹ باعث افت قیمت آن در زمان فروش میشود در صورتی که اصلا تصادف نداشته باشد و برای زیبایی تعویض شود .ممنون

 18. سلام سینی ماشین افت قیمت دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *