پنجشنبه , 8 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - چه رنگ خودرویی بخریم؟

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - چه رنگ خودرویی بخریم؟

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - چه رنگ خودرویی بخریم؟

اگر قصد خرید خودرو دارید و در انتخاب رنگ آن دچار تردید شده اید بهتر است این مطلب را مطالعه کنید . در بین رنگ هایی که برای خودرو انتخاب می شود ، رنگ سفید یکی از پر طرفدارترین رنگ هاست که انتخاب این رنگ مزایا و همچنین معایبی هم دارد :

رنگ سفید

مزایای رنگ سفید

زیبا بودن:

مهم نیست چه خودرویی و از چه برندی دارید همین که رنگ آن سفید است خودروی شما را زیبا نشان می دهد. رنگ سفید رنگی است که برای نشان دادن اشتباهات پیش از تولید استفاده می شود و همچنین خودرو سازها برای نمایش خودرو های خود در موتورشو ها استفاده می کنند .

با ارزش بودن:

رنگ سفید ، رنگی است که در بازار خرید و فروش دست دوم ارزش بالاتری نسبت به سایر رنگ ها دارد و همچنین هنگام خرید خودرو صفر نیز نیازی به پرداخت هزینه بیشتری ندارید.

کاربردی بودن:

رنگ سفید در بین سایر رنگ ها گرما را کمتر به خود جذب می کند و در تابستان کابین خنک تری خواهید داشت همچنین از دیگر موارد کاربردی بودن این رنگ پنهان شدن خط و خش های کوچک روی بدنه است.

معایب رنگ سفید

رنگی تکراری در خیابان ها

همانطور که در خیابان ها کشور دیده اید اکثر خودروها به رنگ سفید هستند و رنگ خودروی شما به اندازه رنگ های دیگر خاص نیست و اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید مورد توجه باشید هم این رنگ مناسب شما نیست.

کیفیت بهتر نسبت به سایر رنگ ها

از آنجایی که تولید رنگ سفید هزینه ی کمتری نسبت به سایر رنگ ها را دارد هزینه ی اضافی ای را روی دست شما نمیگذارد .

 نشان دادن کثیفی خودرو

یکی از معایب رنگ سفید زود جلوه دادن کثیفی خودرو است و به محض اینکه کوچکترین کثیفی و دوده ای که روی خودرو شما بنشیند کاملاً قابل مشاهده است.

سایر رنگ ها

معمولا رنگ قرمز توسط افرادی انتخاب می شود که خواهان جلب توجه هستند اما این جلب توجه گاهاً مایع دردسر آنها نیز می شود برای مثال به دلیل جلب توجه باعث بروز تصادفات می شوند و توسط پلیس بیشتر متوقف می شوند و علاوه بر اینها حتی شرکت های بیمه نیز برای خودرو های خطرساز  حق بیمه بیشتری در نظر گرفته می شود.

 

رنگ مشکی نیز توسط کسانی که میخواهند کلاس و سرمایه خود را نمایش بگذارند انتخاب می شود و رنگ های خنثی مانند رنگ بژ توسط افرادی که دنبال توجه کمتری هستند انتخاب می شوند.

علاوه بر موارد گفته شده توجه به این نکته که هر رنگ مناسب هر کلاس از خودرویی نیست نیز مهم هست برای مثال رنگ هایی مانند رنگ زرد بیشتر مناسب خودرو های اسپرت هست و برای خودرو های سدان نیست و خودرو های لوکس نیز در رنگ های سفید و مشکی محبوب هستند. رنگ خودرو نیز بازتاب کننده شخصیت فرد نیز میباشد پس در انتخاب رنگ موارد گفته شده را نیز در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

انتخاب رنگ خودرو امری کاملا شخصی و سلیقه ای است اما اگر می خواهید از ارزش خودرو شما به خاطر رنگ آن کاسته نشود انتخاب رنگ سفید مناسب است گرچه که باید دفعات بیشتری را به شستشوی آن بپردازید!  اما اگر میخواهید خاص تر باشید انتخاب رنگ متفاوت تر از سایر رنگ های روزمره انتخاب بهتری است.


تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان