پنجشنبه , 8 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - راه های جلوگیری از استهلاک خودرو

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - راه های جلوگیری از استهلاک خودرو

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - راه های جلوگیری از استهلاک خودرو

اگر میخواهید خودرویتان از عمر مفید بیشتری برخوردار باشد ، می توانید با انجام کارهایی که در ادامه خواهیم گفت از افزایش استهلاک و هزینه های اضافی بکاهید و به عمر خودروی خود بیافزایید.

از موارد مهمی که در نگهداری خودرو باید رعایت شود ، سرویس کردن به موقع خودرو است ؛

  • تعویض به موقع روغن موتور و انتخاب روغن موتور مناسب در حفظ و سلامت پیشرانه نقش مهمی دارد. توصیه کارشناسان این است که هر 1000 کیلومتر اقدام به تعویض روغن موتور کنید. همچنین بعد از هر بار تعویض روغن بهتر است فیلتر روغن را هم تعویض کنید و بعد از هر 15 هزار کیلومتر فیلتر هوا و صافی بنزین را هم عوض کنید.

چه روغن موتوری مناسب خودروی شماست؟

 

تعویض روغن

  • برررسی وضعیت کیفیت شمع های خودرو نیز از دیگر موارد مهمی است که با رعایت آن می توانید از صدمات زیادی که به خودرو وارد می شود جلوگیری کنید.
  • تعویض روغن گیربکس بعد از هر 30 الی 40 هزار کیلومتر یا هر دو سال یکبار نیز از قابل اهمیت است و باعث بهبود ضریب سیستم گشتاور خودرو می شود. گریس کاری در سیستم جلو بندی خودرو ، دیفرانسیل ، پلوس ها و چارشاخ ها و ... از موارد مهمی است که باید رعایت شود.
  • بالانس کردن تایرهای خودرو و توجه به کاهش باد لاستیک ها نیز از دیگر موارد مهم در نگهداری از خودرو  می باشد. از مواردی که می تواند به چرخ های خودرو  را با مشکل مواجه کند استفاده از رینگ ها نامناسب ، اسپرت اما غیر استاندارد ، خشک شدن لاستیک ها و عدم شستشوی آن ها میباشد.

زمان به موقع تعویض لاستیک

 

تعویض لاستیک  

  • استفاده از قطعات و لوازم یدکی مناسب از موارد دیگری است که نباید از به راحتی گذشت اما برخی رانندگان در هنگام خراب شدن قطعه ای برای صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خرید لوازم یدکی با قیمتی پاییین می نمایند که در بلندمدت علاوه بر داشتن هزینه های بیشتر باعث خرابی دیگر قطعات نیز می شود. پس بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها ، اقدام به تهیه لوازم یدکی مناسب و استاندارد کنید.
  • استفاده از سوخت مناسب نیز حائز اهمیت است ؛ توجه به اکتان بنزین با توجه به دفترچه راهنمای اتومبیل نیز از نکاتی است که توصیه می شود.

تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان