شنبه , 10 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آپشن های خاص خودرو - قسمت سوم

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آپشن های خاص خودرو - قسمت سوم

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آپشن های خاص خودرو - قسمت سوم

کارخانه های مختلف و قدرتمند خودرو سازی در یک کورس رقابتی قرار گرفته اند و هر روز هر کارخانه ای محصول جدیدی معرفی می نماید و سعی در پیشی گرفتن از رقبای خود دارند.  هر محصول دارای آپشن خاصی می باشد که محصول تولیدی را نسبت به سایر محصولات متمایز می کند و یک برگ برنده برای شرکت سازنده به حساب می آید.

در دنیای امروزی خودرو ها کم کم به سوی هوشمندی می روند و دیگر نیاز های راننده و سر نشینان را  برآورده می کنند.

حال در ادامه مطالب قسمت اول و دوم آپشن های خاص خودرو ها ، تیم کاراپ تصمیم دارد برخی دیگر  از این آپشن ها را به شما همراهان عزیز معرفی نماید.

AIRTOUCH  ( ایرتاچ ) :

یکی از آپشن های جدیدی که به تازگی پا به دنیای خودرو گذاشته است AIRTOUCH می باشد که دیگر راننده نیاز نیست از انگشتان دست خود برای فشردن دکمه های روی داشبرد استفاده نماید. برای کم و زیاد کردن سیستم صوتی و یا پاسخ دادن تلفن و یا ریجکت کردن تلفن به وسیله حرکت دست در جلوی صفحه نمایشگر می تواند تمام این اعمال را انجام دهد و از پرت شدن حواس راننده جلوگیری می شود.

AIRTOUCH ( ایرتاچ ) AIRTOUCH ( ایرتاچ )

حالت رانندگی ADAPTIVE :

حالت های رانندگی مختلفی برای خودرو ها ارائه شده است و هر کدام از آن ها ویژگی خاصی است ولی یکی از آپشن های جدیدی که به تازگی با آن صنعت خودرو رو برو شده است حالت رانندگی ADAPTIVE می باشد که خودرو به صورت هوشمند با تشخیص حالات رانندگی راننده خودرو را تنظیم می کند به طور مثال اگر راننده با آرامش و بدون استرس رانندگی نماید خودرو تشخیص می دهد و میزان مصرف سوخت و سرعت خودرو را تنظیم می کند.

حالت رانندگی ADAPTIVE : حالت رانندگی ADAPTIVE :

ریموت لمسی و هوشمند:

یکی دیگر از آپشن هایی که به تازگی با آن روبرو شده ایم ریموت های هوشمند است که از طریق این ریموت ها شما می توانید وسیله نقلیه خود را کنترل نمایید و یکی از بهترین مزیت های این آپشن پارک کردن خودرو می باشد که با این ریموت و صفحه نمایش تعبیه شده بر روی آن می توانید وسیله نقلیه خود را از بیرون خودرو به راحتی در محل هایی که پارک کردن سخت است  پارک نمایید.

ریموت لمسی و هوشمند ریموت لمسی و هوشمند

سیستم جلوگیری از تصادف:

زمانی که خودرویی از پشت به خودرو شما صدمه وارد می کند شما هیچ عکس العملی نمی توانید از خود نشان دهید و هیچ پیش بینی نیز نمی توانید بکنید ولی آپشنی معرفی شده است که در آن خودرو تشخیص تصادف از پشت را می دهد و در این هنگام کمربند ها را صفت تر میکند و سیستم ترمز را نیز محکم تر می کند که از آسیب های بیشتر به سرنشینان جلوگیری کند.

سیستم پیشگیری از تصادف سیستم پیشگیری از تصادف

کروز کنترل هوشمند:

با آپشن کروز کنترل در مطالب قبل آشنا شدید این آپشن یکی از محبوب ترین آپشن ها محسوب می شود ولی نسخه پیشرفته تر آن نیز پا به دنیای خودرو گذاشته است و اینگونه است که شما دیگر نیاز نیست هنگامی که به مانعی نزدیک می شوید ترمز نمایید خود خودرو تشخیص مانع را می دهد و سرعت را کاهش می دهد و بعد از باز شدن مسیر دوباره به سرعت تعیین شده باز می گردد و دیگر شما نیاز نیست به توقف خودرو توجه نمایید این کار را نیز خود خودرو انجام می دهد.

کروز کنترل هوشمند: کروز کنترل هوشمند:

ترمزهای پیش بینی کننده:

تمام تصادفات در لحظه رخ می دهند و در یک لحظه است که سرنشینان خودرو با یک تصادف مواجه می شوند و در آن لحظه است که رانندگان پای خودرا از روی پدال گاز برداشته و بر روی ترمز قرار می دهند و این کار در ثانیه انجام می شود ولی آپشنی در خودرو ها به تازگی تعبیه شده است که اگر شما به یکباره پای خود را از روی پدال گاز بردارید خودرو به صورت هوشمند تشخیص خطر می دهد و ترمز های خودرو عمل می کنند و سعی در ایست خودرو دارند.

ترمزهای پیش بینی کننده: ترمزهای پیش بینی کننده:

رکورد سنج:

یکی از جذاب ترین آپشن های حال روز دنیای خودرو آپشن زمان سنج یا رکورد سنج می باشد که در طی آن تمامی رکورد هایی که در رانندگی شما ثبت می شود بر روی نمایشگری دیجیتال و یا آنالوگ برای شما به نمایش گذاشته می شود.

رکورد سنج رکورد سنج

  تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان