یکشنبه , 11 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - با این آپشن ها دیگر تصادف نمیکنید!

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - با این آپشن ها دیگر تصادف نمیکنید!

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - با این آپشن ها دیگر تصادف نمیکنید!

همه ی خودروها دارای امکانات ساده ای مثل آینه ها، چراغ ها ، ترمز ها ، تایر و حتی برف پاکن هستند که  تنظیم ، نگهداری و چک کردن به موقع آن ها باعث جلوگیری از تصادفات میشود اما شاید گاهی اوقات تنها استفاده از این امکانات استاندارد کافی نباشد ! به تازگی امکانات و فناوری هایی به خودرو ها اضافه شده است که علاوه بر رانندگی راحت و ایمن باعث جلوگیری از تصادف میشوند که به بررسی آن ها میپردازیم ( متاسفانه هیچ کدام از این آپشن ها در خودرو های داخلی وجود ندارد )

1- سیستم هشدار خواب آلودگی (Drowsiness Detection System )

اولین ، مهمترین و خطرناکترین نوع تصادف زمانی رخ می دهد که راننده به خواب میرود و نمیتواند واکنش مناسبی از خود نشان دهد به همین دلیل شرکت  های بزرگ خودروسازی مانند ولوو اقدام به ساخت سیستمی به نام سیستم هشدار خواب آلودگی راننده کرده اند. سیستم های مختلفی برای تشخیص خواب آلودگی راننده طراحی شده اند که به بررسی یکی از آنها میبپردازیم:

در این سیستم با استفاده از دوربینی که در مقابل صورت راننده تعبیه شده و با عکس برداری های متعدد از راننده و پردازش عکس ها که در آن عضلات صورت و وضعیت چشم ها بررسی می شود و زمانی که تشخیص دهد که پلک ها تکان نمیخورند یا چشم ها از حد طبیعی بیشتر بسته هستند ، هشدار به صدا در می آید و راننده را از خواب آلودگی خارج می کند.

سیستم هشدار خواب آلودگی

2- سیستم هشدار نقاط کور ( BSD )

یکی دیگر از عوامل بروز تصادفات در حین رانندگی تغییر مسیر هایی است که به دلیل عدم دید کافی ( با وجود آینه وسط و آینه های جانبی )صورت میگیرد به همین دلیل سیستمی به نام سیستم هشدار نقاط کور ( Blind Spot Zone Detection )  طراحی شده که نقاط کور راننده را تشخیص می دهد.

روند کار به این صورت است که زمانی که سرعت شما بالای 10 کیلومتر بر ساعت باشد با استفاده از سنسور های تعبیه شده در دو طرف سپر عقب  و محدوده تعریف شده برای این سیستم ( 9.5 در 3 متر) با ورود یک خودرو در این محدوده چراغ زرد رنگی  در آینه جانبی شروع به چشمک زدن برای هشدار به راننده می کند. ( بر روی صفحه کیلومتر نیز هشدار می دهد ) البته این سیستم هنوز کم و کاستی هایی دارد و در شرایط جوی نامناسب به خوبی کار نمیکند و پیغام غیر فعال را نشان می دهد.

سیستم هشدار نقاط کور

3- کنترل پایداری خودرو ( ESP )

کنترل پایداری خودرو ( Electronic Stability Program )برنامه ای است که با نام های مختلفی توسط شرکت های خودرو سازی عنوان میشود برای مثال در خودرو های تویوتا با نام VSC شناخته میشود. این برنامه با حفظ تعادل خودرو مانع از لغزش و خروج خودرو در پیچ ها می شود و نمی گذارد که خودرو از مسیر اصلی منحرف شود.

ESP خود متشکل از ABS، EBD ، کنترل کشش ( Traction Control ) و سنسور های متعددی است و به این صورت کار می کند که جهت فرمان و جهت حرکت خودرو را چک می کند و اگر به دلیل وجود مانع یا بروز حادثه ای مجبور به تغییر مسیر شوید و سعی در کنترل خودرو داشته باشید یعنی جهت فرمان راننده با جهت حرکت خودرو مطابقت نکند ، ESP فعال میشود و مانع از خارج شدن خودرو از مسیر اصلی میشود.

کنترل پایداری خودرو

4-  سیستم تطبیق دهنده سرعت ( ACC )

همه ی شما با سیستم کروز کنترل ( تثبیت کننده ی سرعت )  آشنایی دارید که توسط یک کلید سرعت خودرو را ثابت نگه می دارد ولی در اینجا می خواهیم سیستم تطبیق دهنده سرعت ( Adaptive Cruise Control ) را بررسی کنیم. این سیستم در واقع بهینه یافته ی سیستم کروز کنترل است به این صورت که توانایی تطبیق سرعت خودرو با سرعت خودروی جلو را دارد و اگر خودرو جلو سرعتش را کم یا زیاد کند خودروی شما نیز سرعتش کم و زیاد می شود. روند کار این سیستم به وسیله ی سنسور های فاصله سنجی است که در جلوی خودرو تعبیه شده است.

سیستم تطبیق دهنده سرعت

5 - سیستم کنترل فشار باد تایرها ( TPMS )

اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که فشار باد تایرهای خودرو خود را چک نمیکنید این سیستم مناسب شماست. تنظیم نبودن بادلاستیک ، ترکیدن ناگهانی ، ساییدگی ، لرزش فرمان و سرخوردن در جاده های لغزنده از جمله خطرات میزان نبودن فشار باد تایر است.

سیستم مانیتورینگ فشار باد تایر ها میزان فشار باد تایر ها را به وسیله سنسور های نصب شده بر روی رینگ کنترل می کند و در مانیتور به نمایش می دهد به این صورت که مقدار دوران چرخ به دلیل کاهش یا افزایش فشار باد تغییر کند توسط سنسور های تعبیه شده در  دور چرخ تشخیص داده میشوند و باعث روشن شدن هشدار سیستم کنترل فشار باد تایر می شود.

سیستم هشدارفشار باد تایر


  تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان