یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
صفحه اصلی » کارشناسی رنگ خودرو - تشخیص رنگ » کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – عوامل موثر در کاهش مصرف سوخت خودرو
کاهش مصرف سوخت

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – عوامل موثر در کاهش مصرف سوخت خودرو

یکی از مواردی که تولیدکنندگان خوردو به آن توجه دارند این است که خودرویی تولید کنند که سوخت کمتری مصرف کند اما خود شما هم می توانید با رعایت نکات و تکنیک هایی میزان مصرف سوخت خودرو را پایین آورید:

1-  تنظیم فشار باد تایرها

لاستیک های کم باد نه تنها موجب فرسودگی و کاهش عمر لاستیک خودرو می شود بلکه موجب افزایش مصرف سوخت خودرو می شود. سعی کنید باد تایرهای خودرو خود را ماهی یکبار تنظیم کنید.

تنظیم فشار باد تایرها

2- تمیز نگه داشتن فیلتر هوا

اگر فیلتر هوا خودرو کثیف شده باشد و مانع از ورود جریان هوا به موتور شود باعث سوزاندن بنزین بیشتری می شود. پس سعی کنید فیلتر هوا را هر از گاهی بررسی و در صورت لزوم تعویض نمایید.

تمیز کردن فیلتر هوای خودرو

3- استفاده از کروز کنترل

سرعت دادن و کم کردن های ناگهانی های آن باعث افزایش مصرف سوخت خودرو می شود ، اگر خودرو شما مجهز به کروز کنترل است حتما از آن استفاده کنید این کار در بزرگراه ها تا 6 در صد مصرف سوخت را کاهش می دهد.

4- پرهیز از ترمز های ناگهانی

با حفظ فاصله خود با خودروی جلو می توانید از ترمز های ناگهانی پرهیز کنید چرا که تاثیر به سزایی در مصرف سوخت خودرو خواهد داشت.

ترمز شدید

5- با دنده سبک برانید

هر چه سرعت خودرو افزایش یابد و با دنده سبکتری برانید میزان مصرف سوخت کمتر خواهد بود.

6- کم وزن کردن خودرو

سعی کنید از گذاشتن وسایل غیر ضروری در خودرو اجتناب کنید. هر چقدر خودرو شما سبکتر باشد هزینه های سوخت شما نیز کاهش می یابد.

7- بالا بردن شیشه ها و سانروف

باز بود شیشه ها و سانروف در سرعت های بالا باعث افزایش مقاومت هوا خواهد شد و در نتیجه مصرف سوخت تا 20 در صد افزایش می یابد.

*اما مهمترین نکته استفاده از بنزین مناسب است. استفاده از بنزین سوپر به دلیل داشتن اکتان بالاتر موجب بهبود عملکرد خودرو و مصرف سوخت خواهد شد.


تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی :

مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *