یکشنبه , 11 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

بنا به نظریه کارشناسی رنگ خودرو همیشه خرید یک خودرو کم کار بهترین اتفاق برای خریداران می باشد و همیشه تمام افراد به دنبال خرید یک خودرو کم کار هستند زیرا هرچه کارکرد خودرو کم تر باشد مطمئناً خودرو سالم تر می باشد.

ولی متاسفانه دستکاری کیلومتر شمار خودرو یک پدیده است که بوجود آمده و باعث شده دروغ را در معامله ها رواج دهد. افرادی با بردن خودرو خود به تعمیرگاه های غیر مجاز اقدام به این کار می کنند و تقلبی را برای خودرو خود ایجاد می کنند که از دید قانون این کار یک کار غیر مجاز و خطا بوده و جرم محسوب می شود و مجازاتی برای آن در نظر گرفته شده است ولی به دلیل پیگیر نبودن قانون گذاران به وضوح این عمل قابل مشاهده است و افرادی بسیاری هستند که کیلومتر خودرو خود را دستکاری می کنند.

این پدیده تنها در ایران رواج ندارد  بلکه 30 درصد خودرو های   شهر مونیخ کشور آلمان کیلومتر خودرو هایشان دستکاری شده و در کشور بلژیک نیز این اتفاق قابل مشاهده است.

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی-آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

راه هایی برای تشخیص این پدیده وجود دارد که شما تشخیص دهید آیا خودرویی که قصد خرید آن را دارید عدد کیلومتر آن عدد واقعی می باشد یا نه دستکاری در کیلومتر این خودرو اعمال شده است.

  • دیاگ
  • چک کردن رادیات خودرو
  • شکل ظاهری و سال تولید
  • دیسک ترمز برای خودروهای با کارکرد پایین​

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی-آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

دیاگ:

دیاگ تمامی اطلاعات خودرو را که بر روی کامپیوتر خودرو ثبت شده را به راحتی نمایش می دهد و یکی از این اطلاعات میزان کارکرد خودرو می باشد که می توان مشاهده کرد.

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی-آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

چک کردن رادیات خودرو:

با چک کردن اتصالات رادیات و لوله های رادیات می توانید به راحتی بفهمید که این خودرو چقدر استفاده شده است و چقدر این خودرو فعالیت داشته و کارکرده است. 

در گذر زمان فاصله های موجود در رادیاتور بر اثر برخورد حشرات و هوا و گرد و غبار افزایش می یابد، هرچقدر این فاصله ها  بیشتر باشد نشان دهنده کارکرد بالای خودرو است. اگر رادیاتور خودرویی را چک کردید که فاصله های زیادی دارد ویا فاصله های غیر منطقی دارد به احتمال قوی کیلومتر خودرو دستکاری شده است.

نکته: تعویض رادیاتور خودرو هر 150 کیلومتر است و تعویض زود هنگام نیز سوال برانگیز است که باید در هنگام خرید خودرو به این موضوع دقت کنید.

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی-آیا کیلومتر خودرو قابل دستکاری می باشد؟

شکل ظاهری و سال تولید:

شما با در نظر گرفتن سال تولید و شکل ظاهری خودرو می توانید تخمینی از فعالیت و کارکرد خودرویی که قصد خرید آن را دارید داشته باشید.

دیسک ترمز برای خودروهای با کارکرد پایین:

دیسکی که بالای 60 تا 70 هزار کیلومتر کار کرده است دارای لبه های تیزی است . اگر خودرو زیر 50 هزار تا کارکرده باشد تیزی در دیسک غیر عادی است و نشان از دستکاری کیلومتر خودرو دارد. در هنگام خرید شما باید دیسک ترمز را بادقت ببیند و یا آن را لمس کنید.

دو مورد ( چک کردن رادیات خودرو و دیسک ترمز برای خودروهای با کارکرد پایین)  که معمولا توسط دلالان تعویض نمی‌شود را می توان با استفاده از یک کارشناسی مجرب چک نمایید.

 

  کارشناسی رنگ خودرو در مشهد و تهران و سایر شهرستانها  - کارشناسی فنی خودرو در مشهد -تهران و سایر شهرستانها  

تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
2/5
رتبه بندی این مطلب:
2/5
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان