جمعه , 2 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - زمان به موقع تعویض لاستیک

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - زمان به موقع تعویض لاستیک

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - زمان به موقع تعویض لاستیک

به گزارش کارشناسی رنگ خودرو  ؛ لاستیک خودرو یکی از اجزای مهم خودرو به حساب می آید که ممکن است جان افراد داخل خودرو را به خطر اندازد و ایجاد حوادث جبران ناپذیر کند.

تعویض به موقع لاستیک خودرو یکی از عواملی است که باید همیشه مدنظر رانندگان وسیله های نقلیه باشد و در صورت چشم پوشی از آن ممکن است خطر آفرین شود. زمان تعویض لاستیک خودرو یکی از مهم ترین دغدغه های رانندگان وسایل نقلیه می باشد و تشخیص زمان تعویض یکی از مهم ترین اقدام های رانندگان باید باشد .

اگر لاستیک خودروی شما از نظر ظاهر مشکلاتی مانند قاچ خوردگی، پارگی، تورم در بعضی قسمت ها و ... را ندارد، به سه نکته درباره عمر لاستیک باید توجه کنید. آج لاستیک،  تاریخ مصرف و کارکرد خودرو.

 

تاریخ انقضا لاستیک خودرو

لاستیک خودرو مانند سایر محصولات مصرفی نیز تاریخ انقضا دارد؛ که این تاریخ با عددی چهار رقمی روی لاستیک درج شده است. 

برای پیدا کردن تاریخ انقضای لاستیک خودرو کافی است به نوشته های درج شده در کنار لاستیک دقت کنید. عددی 4 رقمی خواهید دید که هفته و سال میلادی تولید آن را مشخص می کند که تایر خودرو تا 5 سال پس از آن تاریخ قابل استفاده است و در صورت گذشت تاریخ انقضای آن احتمال ترکیدن ناگهانی ان که باعث بروز تصادف و حتی مرگ میشود زیاد است. 

دقت داشته باشید که حتی اگر از تایر خودرو استفاده نکرده باشید اما 5 سال از تاریخ تولید آن گذشته باشد هم آن تایر دیگر قابل استفاده نیست.

مثال : در تصویر زیر عددی چهار رقمی 1016 را میبنید که دو رقم سمت راست یعنی عدد 16 سال تولید تایر و دو عدد سمت چپ یعنی عدد 10 هفته تولید لاستیک را نشان می دهد یعنی لاستیک مورد نظر در هفته 10 ام در سال 2016 میلادی تولید شده است.

بررسی عمق آج لاستیک

اغلب صاحبان وسیله نقلیه هنگامی اقدام به تعویض لاستیک خودرو خود می کنند که آج آن به 3 میلی متر رسیده باشد و وقتی میزان عاج لاستیک به این عدد می رسد اقدام به تعویض آن می کنند که این امر کاملا اشتباه است .

لاستیک خودرو را تا میزان آج 1.6 میلیمتر نیز می توان قابل استفاده واز بازدهی کافی برخوردار است. اگر تمام رانندگان وسایل نقلیه در کل جهان زمان تعویض لاستیک خود را از 3میلی متر به زمانی که به 1.6 میلی متر می رسد برسانند فقط در قاره اروپا مبلغ 6.9میلیارد سالانه صرفه جویی خواهد شد.

عاج لاستیک

شرکت مشهور میشیلین که یکی از بزرگترین کارخانه جات تولید لاستیک های وسایل نقلیه می باشد در یک اقدام عجیب دست به دادن اطلاعاتی درباره زمان تعویض لاستیک کرد و در آن اعلام کرده بود که رانندگان به اشتباه هنگامی که عاج لاستیک آن ها به 3میلی متر می رسد اقدام به تعویضش میکنند و وقتی شما از لاستیک های با کیفیت استفاده نمایید می توانید تا زمانی که لاستیک از 1.6 میلی متر عاج برخوردار است از آن استفاده نمایید و برای شما مشکلی به وجود نیاورد این اقدام میشیلین یک ضرر به شرکت محسوب می شد ولی این شرکت برای بالا بردن اطلاعات رانندگان دست به این اقدام زد و از تعویض و خرید زودتر از موعد لاستیک ، رانندگان را منع کرده است.

از کجا بفهمیم که آج لاستیک به میزان 1.6 میلیمتر رسیده است؟

1. اولین روش ساده ای که میتوانیم به شما پیشنهاد دهییم این است که از یک سکه برای میزان سنجش آج لاستیک خودروی خود استفاده کنید.

برای اینکار کافی است یک سکه ۱۰۰ تومانی زرد رنگ  رادر آج لاستیک فرو کنید:

اگر قسمتی از تاریخ ضرب سکه مشخص شد، باید سریعا لاستیک را تعویض کنید و رانندگی با این لاستیک‌ها خطرناک است.

اگر عبارت " ریال " به طور کامل مشخص باشد، در اولین فرصت لاستیکها را تعویض کنید. اگر قسمتی از آج لاستیک، حتی قسمت کوچکی از عبارت "ریال" را نیز پوشانده باشد هنوز زمان تعویض لاستیک فرا نرسیده است.

 

زمان تعویض لاستیک خودرو  

2. روش دوم استفاده از ابزار سنجش عمق آج لاستیک است که دقیق تر از روش عامیانه قبلی است.

ابزار سنجش آج لاستیک  

کارکرد خودرو

 سنجش دیگری برای زمان تعویض لاستیک هم کیلومتر خودرو نشان میدهد و می توان گفت می توانید هر 50 هزار کیلومتر لاستیک خودرو خود را تعویض کنید. اگر هم زمان تعویض لاستیک خود را جیب شما تعیین میکند بهتر است بدانید که حداقل باید هر 5 سال یکبار لاستیک های خود را تعویض کنید.  

 – کارشناسی رنگ خودرو در مشهد و تهران و سایر شهرستانها  – کارشناسی فنی خودرو در مشهد -تهران و سایر شهرستانها

تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان