سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸
صفحه اصلی » کارشناسی رنگ خودرو - تشخیص رنگ » کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – مزایا و معایب استفاده از رینگ اسپرت

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی – مزایا و معایب استفاده از رینگ اسپرت

یکی از علاقه مندی های جوانان ، مجهز کردن خودرو به رینگ اسپرت است و ممکن است شما هم با دیدن خودرویی با رینگ اسپرت جذاب به این فکر کنید که شما هم خودرو خود را مجهز به آن کنید اما بهتر است قبل از صرف هزینه های زیاد این مطلب را مطالعه کنید:

استفاده از رینگ اسپرت چه مزایا و معایبی دارد ؟

درست است که استفاده از رینگ اسپرت دارای ظاهری بهتر است اما پس از مدتی از شتاب خودرو کاسته می شود ، مصرف سوخت خودرو نیز افزایش می یابد و باعث استهلاک تایر، ایجاد سر و صدا در سیستم تعلیق و جلوبندی و در نتیجه اتاق خودرو می شود.

همانطور که می دانید اکثر خودرو سازها رینگ های فولادی بر روی خودرو هایشان نصب می کنند و خودروسازان خودرو های سوپر اسپرت و لوکس نیز از رینگ های آلومینیومی استفاده می کنند. آلومینیوم به خاطر سبک بودن ، ظاهر و شکل پذیری انتخاب اول هر خودروساز است . به همین دلیل انتخاب رینگ با آلیاژ نامناسب خطراتی می تواند در پی داشته باشد.

استفاده از رینگ با کیفیت و با آلیاژ مناسب

همانطور که گفته شد از مزایای استفاده از رینگ های آلیاژی علاوه بر ظاهر بهتر، این است که گرما را بهتر از رینگ های فولادی از بین می برند و در نتیجه باعث عملکرد بهتر ترمز می شوند. همچنین به خاطر سبک تر بودن نیز باعث بهبود مصرف سوخت نیز می شوند.

در ابرخودرو ها از رینگ هایی از جنس الیاف کربن و منیزیم استفاده می شود که هم سبک هستند و هم استحکام بیشتری دارند اما کمی گران تر هستند و به همین دلیل تیونر ها گاهی رینگ های آلیاژی خود را با الیاف کربن تقویت می کنند.

انتخاب مناسب رینگ و سایز تایر

اگر در انتخاب جنس و سایز رینگ دقت کنید دچار مشکل نمی شوید برای مثال رینگ اسپرت آلیاژی با تایر پهن باعث می شود فرمان پذیری خودرو افزایش یابد و در پی آن شتاب و مصرف سوخت نیز افزایش یابد و به تمام قطعات خودرو فشار آید به همین دلیل بهتر است برای استفاده شهری اینکار خودداری نمایید استفاده از رینگ اسپرت و تایرهای پهن به دلیل هزینه های زیاد و استهلاک زیادی که دارد در مسابقات به کار می رود.


تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی :

مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

3 دیدگاه‌ها

  1. سلام واقعا عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *