یکشنبه , 11 آبان 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - 12 مورد از آپشن های خاص خودرو - قسمت دوم

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - 12 مورد از آپشن های خاص خودرو - قسمت دوم

کارشناسی رنگ خودرو مهندس باغشنی - 12 مورد از آپشن های خاص خودرو - قسمت دوم

دنیای خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و شرکت های خودرو سازی روز به روز در حال ارتقاء محصولات خود و سعی می کنند آسایش بیشتری را برای مالکان محصولات خود به ارمغان آورند. آپشن ها نقاط قوت محصولات به حساب می آید و هر آپشن ویژگی خاصی به محصول می افزاید..

تیم کاراپ در ادامه مطالب قبلی که به  آپشن های خاص خودرو های جدید پرداختیم تصمیم دارد برخی دیگر از این آپشن های خاص خودرو را به شما همراهان عزیز معرفی نماید تا شما را با دنیای روز خودرو آشنا نماید در ادامه می توانید این آپشن ها را مطالعه نمایید.

1 - مکان یاب GPS

این آپشن یکی از معروف ترین آپشن ها برای همه افراد می باشد و اکثر افراد با طرز کار این آپشن آشنایی کامل دارند ولی این آپشن یکی از بهترین آپشن های خودرو دسته بندی می شود و طرز کار آن به این گونه است که نقشه ای در اختیار راننده وسیله نقلیه قرار می دهد و راننده به وسیله آن می تواند با انتخاب بهترین راه به مقصد خود برسد.

مکان یاب مکان یاب

2 - کنترل پایدار الکتریکی

ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که سر پیچ ها احساس کنید خودرو از دست شما خارج شده است و این اتفاق ممکن است حوادث جبران ناپذیری را به وجود آورد شرکت های خودرو سازی نیز برای جلوگیری از این اتفاق آپشن کنترل پایداری الکتریکی را در محصولات خود تعبیه نموده اند که به وسیله آن خودرو در هر شرایطی در حالت پایدار به صورت اتوماتیک قرار میگیرد و فرمان پذیری خودرو با مشکل مواجه نخواهد شد.

حالت پایدار الکترونیکی حالت پایدار الکترونیکی

 3 - کنترل فشار تایر

لاستیک های خودرو یکی از حساس ترین قطعاتی هستند که در خودرو به کار رفته اند و ممکن است اختلال در آن ها ایجاد حادثه نماید. باد لاستیک خودرو نیز یکی از نکاتی است که رانندگان باید به آن توجه به سزایی نمایند، برای این امر شرکت های خودرو سازی آپشن کنترل فشار تایر ها را در محصولات خود تعبیه نموده اند تا در صورت کم شدن فشار باد لاستیک سریعا به راننده وسیله نقلیه اطلاع داده شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

کنترل فشار تایر کنترل فشار تایر

4 - سقف های متحرک

سقف های متحرک نمونه های مختلفی دارند که یکی از آپشن های دوست داشتنی برای خریداران خودرو محسوب می شوند و گویی از داخل خودرو تسلطی بیشتری بر بیرون برای خود فرض می کنند این آپشن یکی آپشن و ویژگی آسایشی محسوب می شود و این گونه است که سر نشین وسیله نقلیه می تواند سقف خودرو را باز نماید و لذت مضاعفی از خودرو خود ببرد.

سقف متحرک سقف متحرک

5 - کنترل در سراشیبی و سربالایی

این آپشن یکی از کارآمد ترین آپشن های خودرو به حساب می آی.د از طریق این آپشن راننده می تواند تسلط و کنترل کامل بر روی وسیله نقلیه خود داشته باشد و از اتفاقات غیر قابل پیش بینی جلوگیری نماید همانطور که از اسم این آپشن مشخص است این آپشن باعث کنترل بهتر خودرو در سر بالایی ها و سراشیبی ها می شود و مانع از کنترل خارج شدن خودرو می شود.

حالت پایدار در سراشیبی و سر بالایی حالت پایدار در سراشیبی و سر بالایی

6 - سامانه دید در شب

رانندگی در شب یکی از دشوار ترین شکل های رانندگی می باشد زیرا به دلیل تاریکی دید راننده کم می شود و عکس العمل راننده دچار مشکل خواهد شد. با سامانه دید در شب که در خودرو ها تعبیه می شود راننده دید بهتری نسبت به جاده و عوامل محیطی آن دارد و می تواند با تسلط بیشتری بر جاده به رانندگی ادامه دهد و این سامانه خستگی راننده در شب را نیز کاهش می دهد.

دید در شب دید در شب

7 - حسگر باران

سقف های متحرک با توجه به خوبی و لذتی که برای سر نشینان دارند ممکن است دچار مشکل نیز بشوند به این صورت که در صورت باران داخل خودرو خیس شود و حواس راننده پرت شود حسگر های باران که بر روی سقف های خودرو ها به کار گرفته می شوند وظیفه ان را دارند که در صورت باران بلافاصله سقف های خودرو را بسته و از خیس شدن جلو گیری نمایند .

حسگر باران حسگر باران

8 - پیشگیری از تصادف

ایمنی در وسیله های نقلیه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود و کارخانه های خودرو سازی نیز به آن توجه بسیار زیادی دارند شرکت های خودرو سازی معروف به همین دلیل یک آپشن کار آمد به خودرو های خود افزوده اند و آن آپشن پیشگیری از تصادف است که قبل از تصادف به راننده خبر می دهد و خودرو را متوقف می کند و از تصادف جلوگیری خواهد کرد.

آپشن پیشگیری از تصادف آپشن پیشگیری از تصادف

9 - کروز کنترل

رانندگی در بلند مدت کار خسته کننده ای است و اغلب پای رانندگان وسایل نقلیه خسته می شود و این اتفاق احتمال حادثه را افزایش می دهد و به همین دلیل کارخانه های خودرو سازی آپشن کروز کنترل را به وسایل نقلیه خود افزوده اند که به وسیله آن رانندگان می توانند حالت رانندگی و سرعت ثابتی را تعیین نمایند و در ادامه خود خودرو با توجه به دستوری که دریافت کرده است ادامه مسیر را ادامه خواهد داد.

کروز کنترل کروز کنترل

10 - استارت بدون کلید:

همیشه حمل کلید و جا ماندن کلید در محلی یکی از مشکلات دارندگان وسایل نقلیه بوده و به همین دلیل کارخانه ها برای رفاه حال خریداران خود این آپشن را به خودرو های خود افزوده اند که نیاز به همراه داشتن کلید نیست و راننده می تواند از 2 الی 25 متری با کلید های تعبیه شده درب وسیله نقلیه خود را باز و اقدام به استارت زدن نماید.

استارت بدون کلید استارت بدون کلید

11 - صندلی های چند حالته

صندلی های خودرو یکی از مهم ترین قطعات داخلی خودرو می باشند که وظیفه مهمی را برای سرنشینان دارند و راحتی هرچه بیشتر سرنشینان را باید به ارمغان آورند برخی اوقات صندلی ها باید تخت خوابی راحت باشند و برخی اوقات محلی برای قرار گرفتن اجسام به همین دلیل شرکت های خودرو سازی برای محصولات خود صندلی های چند حالته ای قرار داده اند تا رفاه بیشتر حال دارندگان وسایل نقلیه تامین شود.

صندلی های چند حالته صندلی های چند حالته

12 - سیستم های ایمنی فعال

ایمنی یکی از مهم ترین نکات می باشد که باید در هر خودرویی به آن توجه شود شرکت های خودرو سازی برای تامین این مورد آپشن های بسیار زیادی تولید کرده اند و در وسایل نقلیه خود تعبیه نموده اند که این آپشن های شامل تشخیص سرعت وسیله نقلیه جلویی و تشخیص عابر پیاده و .... می باشد که ایمنی قابل توجهی برای خودرو ایجاد خواهد کرد.

حالت ایمنی تشخصی موانع حالت ایمنی تشخصی موانع

    تلفن تماس : 38336718-051

تلفن همراه : 09155040968

آدرس مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی : مشهد - حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

امتیاز دهی
5/0
رتبه بندی این مطلب:
5/0
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان