ﺳﻪشنبه , 23 مهر 1398

راه کار های کاهش مصرف سوخت

راه کار های کاهش مصرف سوخت

4 خرداد 1396 اخبار خودرو 100864 بازدید
همیشه هزینه سوخت یکی از هزینه های دشوار برای رانندگان می باشد و جزو هزینه های همیشگی خودرو محسوب می شود و هر راننده ای از این هزینه سنگین نگران است  و شرکت های خودرو سازی نیز سعی در تولید خودرو هایی دارند که مصرف سوخت آن ها پایین باشد تا خریداران هزینه های زیادی بابت سوخت وسیله نقلیه خود نپردازند. به دلیل هزینه بالا خرید سوختt رانندگان سعی در پایین آوردن مصرف سوخت وسیله نقلیه خود را دارند تا موجب کاهش هزینه ها شود حال ما در ادامه تصمیم داریم نکاتی را به شما همراهان عزیز گوش زد کنیم تا با رعایت آن ها بتوانید در مصرف سوخت صرفه جویی نمایید و هزینه های خودرو خود را کاهش دهید امیدواریم این نکات برای شما عزیزان کارایی داشته باشد.
صرفه جویی در مصرف سوخت

سرعت مجاز

رعایت سرعت مجاز یکی از مهم ترین عوامل در کاهش مصرف سوخت می باشد و همیشه با رعایت سرعت مجاز می توانید در صرفه جویی مصرف بنزین خودرو خود موفق باشید. شاید برای شما تعجب انگیز باشد ولی وقتی سرعت خودرو شما از 100 کیلومتر عبور میکند دیگر مصرف سوخت شما بهینه نیست و باعث بالارفتن مصرف سوخت و بالارفتن هزینه ها می شود.
سرعت مجاز

باد لاستیک ها

باد لاستیک نیز یکی از مهم ترین عوامل مصرف سوخت می باشد که در صورت تنظیم نبودن،  مصرف سوخت را افزایش می دهد و موجب بالا رفتن هزینه های خودرو می شود و با تنظیم باد به موقع می توانید در مصرف سوخت صرفه جویی نمایید و هزینه های خود را کاهش دهید.
باد لاستیک

تعویض روغن

تعویض به موقع روغن یکی از مهم ترین عواملی است که باید صاحبان وسیله نقلیه به آن توجه نمایند و آن را به موقع چک و تعویض نمایند در صورت چک و تنظیم و تعویض به موقع روغن می توانید در مصرف سوخت صرفه جویی نمایید و هزینه سوخت خودرو خود را کاهش دهید.
تعویض روغن خودرو

وزن خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش مصرف سوخت خودرو وزن وسیله نقلیه می باشد و می توانید با خارج کردن وسایل اضافی از داخل خودرو در مصرف سوخت خود صرفه جویی نمایید.
بار اضافی

بالا نگه داشت شیشه ها

در بزرگراه ها معمولا خودرو ها سرعت بالاتری را تجربه می کنند و باد باعث مقاومت در افزایش سرعت می شود و وقتی شیشه های خودرو پایین باشد این باد به داخل خودرو نفوذ کرده و جلوگیری از حرکت هرچه بهتر خودرو به سمت جلو می کند و این عامل یکی از عوامل افزایش مصرف سوخت می باشد شما با بالا نگه داشتن شیشه ها می توانید مصرف سوخت خود را کاهش دهید.
بالا بودن شیشه

دنده دستی مناسب تر است

معمولا خودرو های دنده اتوماتیک نسبت به خودرو های دنده دستی مصرف سوخت بالاتری در آزمایشات از خود ثبت کرده اند و شما هنگام خرید می توانید با انتخاب خودرو مناسب مصرف سوخت خود را کاهش دهید.
دنده دستی

جلوگیری از سرد شدن موتور

طی آزمایشاتی که صورت گرفته است موتور سرد وسیله نقلیه مصرف سوخت بالاتری را ثبت کرده است و برای کاهش مصرف سوخت می توانید کارهای خود را جوری برنامه ریزی نمایید تا جلوگیری از سرد شدن وسیله نقلیه شود و بتوانید در مصرف سوخت خود هر چه بهتر صرفه جویی نمایید
موتور خودرو

با دنده عقب پارک نمایید

هنگامی که قصد پارک کردن وسیله نقلیه خود را دارید با دنده عقب پارک نمایید زیرا در هنگامی که قصد خروج از پارک را دارید با دنده کمتری بتوانید خارج شوید و کمتر استهلاک داشته باشد خودرو شما و مصرف سوخت شما کاهش یابد.
پارک با دنده عقب
امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان