یکشنبه , 15 تیر 1399

چالشی بزرگ در فناوری خودران!

چالشی بزرگ در فناوری خودران!

8 اسفند 1395 اخبار خودرو 116978 بازدید

به گزارش خبرکاراپ و به نقل از دیلی میل، استیون اشلیدور، مهندس و محقق واحد تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا معتقد است که دوچرخه‌ها در گروه سخت‌ترین اشیاء قابل تشخیص در خیابان و جاده هستند، چرا که پیش‌بینی حرکات این وسایل نقلیه سبک و پرطرفدار با بهترین سیستم‌های امروزی تقریبا غیر ممکن است.

شناسایی دوچرخه‌ها توسط خودروهای خود ران با در نظر گرفتن ابعاد کوچک، سرعت بالا و حرکات ناهمگن مستلزم داشتن حسگرهای بسیار پیشرفته و سرعت پردازش بالای اطلاعات است. همچنین تنوع شکل ظاهری دوچرخه‌ها و نصب وسایل اضافی را لازمه ی این کار دانست

از زمان معرفی اولین سری از خودروهای خودران، همیشه این نگرانی مطرح بود که آیا این وسایل هوشمند قادر به شناسایی هر نوع محرک خارجی هستند یا نه؟ هرچند که شناسایی وسایل با ابعاد مشخص مثل خودروها راحت‌تر از هر وسیله‌ دیگری است، اما با پیشرفت روزافزون سیستم‌های پردازش سریع اطلاعات ورودی از حسگرها، شناسایی دوچرخه‌سواران همواره یک چالش پیش‌ روی این صنعت محسوب می‌شود.

محققان بر این باورند که پیش‌بینی هرچه دقیق‌تر حرکات دوچرخه‌ها نیازمند فناوری فراتر از حسگر و پردازش اطلاعات است. این فناوری باید مجهز به یک الگوریتم هوشمند محاسباتی باشد تا بتواند حرکات دوچرخه‌ها را با توجه به تجربیات قبلی پیش‌بینی کند.

منبع: ایسنا

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان