جمعه , 2 اسفند 1398

اولین کشتی ژاپنی حمل خودرو پهلوگیری کرد!

اولین کشتی ژاپنی حمل خودرو پهلوگیری کرد!

5 بهمن 1395 اخبار خودرو 102323 بازدید

اولین کشتی حمل خودرو های ژاپنی در بندر رجائی شهر پهلو گرفت.

به گزارش خبر کاراپ و به نقل از ایسنا، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست از فراهم بودن شرایط خدمات‌رسانی به شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی سخن به میان آورد و گفت: بندر شهید رجایی به‌علت قرار گرفتن در کریدور شمال - جنوب مجموعه‌ای از فرصت‌ها به‌ویژه در زمینه ترانزیت است.

«الله‌مراد عفیفی‌پور» افزود: خط کشتیرانی NYK می‌تواند از طریق بندر شهید رجایی علاوه بر بازار بزرگ سرزمین ایران، به جمعیت 400 میلیون نفری کشورهای مشترک المنافع( CIS) نیز دسترسی داشته باشد و خودروهای ترانزیتی خود را از این مسیر جابجا کنند.

در ادامه توضیح داد: مدیران شرکت کشتیرانی NYK نیز از برنامه‌ریزی بلندمدت شرکت متبوع خود جهت تردد کشتی‌های حمل خودرو(RO-RO) به بزرگترین بندر تجاری ایران و ایجاد یک ترمینال تخصصی نگهداری خودروهای ترانزیتی در این بندر خبر دادند.

پس از برگزاری این نشست، نمایندگان این خط کشتیرانی بین‌المللی ضمن بازدید از زمین و طرح سرمایه‌گذاری نگهداری خودرو، از ترمینال‌های مختلف بندر شهید رجایی نیز بازدید کرده و در جریان آخرین وضعیت عملیاتی این بندر قرار گرفتند.

نخستین کشتی حمل خودرو با پرچم ژاپن به نامAtlas Leader  با طول 200 متر و تناژ 63 هزار تن عصر دیروز(یکشنبه سوم بهمن‌ماه) در بندر شهید رجایی پهلو گرفت. این شناور، بندرعباس که یکی از بنادر بزرگ در خلیج‌فارس است را در برنامه گردشی خود جا داده است.

 
امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان