جمعه , 2 اسفند 1398

مرگ عابران پیاده در مازندران 11 در صد کاهش یافت

مرگ عابران پیاده در مازندران 11 در صد کاهش یافت

2 اسفند 1395 اخبار خودرو 101888 بازدید

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد با وجود مرگ 182 عابر پیاده بر اثر تصادف در سال جاری، این تعداد نسبت به سال پیش 11 درصد کاهش یافت.

به گزارش خبر کاراپ، علی عباسی اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد در ۱۰ ماه امسال، تعداد ۱۸۲ نفر شامل۱۳۲ مرد و مابقی زن از عابرین پیاده در بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشت.

وی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در ده ماه امسال را ۵۵۱ نفر اعلام کرد و افزود: ۳۳ درصد کل تلفات حوادث رانندگی ده ماه امسال عابرین پیاده بودند و بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می‌شوند، افراد بالای ۶۱ سال با  ۴۷ درصد و کمترین سنین ۱۰ سال با ۵ درصد قرار دارند.

وی اظهار داشت: ماه‌های مهر و تیر هر کدام با ۲۴ فوتی بیشترین و فروردین با ۱۲ مورد کمترین ماهی بود که این اتفاق در آن به ثبت رسید و بالاترین آمار فوتی‌های عابران پیاده در شهرستان‌های ساری با ۳۲، بابل با ۳۱ و قائمشهر با ۱۶ مورد و کمترین شهر مربوط به فریدون کنار و گلوگاه هر کدام با ۲ مورد فوتی ثبت شده است.

عباسی تصریح کرد: تعداد ۱۲۹ نفر (۷۱ درصد) درصد وسیله درگیر با عابرین خوروی های سواری، ۱۵ درصد وانت بار، هفت درصد کامیون، پنج درصد موتورسوار و دو درصد سایر موارد هستند. ضمن اینکه در بین خودروهای سواری بیشترین خودرو مربوط به پراید یا ۵۰ و پژو ۴۰۵ با ۱۷ و سمند با ۱۵ مورد فوتی ثیت شده است.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از محل تصادف عابرین در محور برون شهری و روستایی اتفاق افتاد، در خصوص افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد: این افزایش ایجاب می‌کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابرین، بخصوص عابرین سالمند داشته باشند، چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس العمل کند نمی‌توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند. و از طرف دیگر به علت بیماری‌های مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می‌برد.

منبع مهر

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان