یکشنبه , 15 تیر 1399

قرار داد تازه در صنعت خودرو امضا شد، قرار داد با النترا

قرار داد تازه در صنعت خودرو امضا شد، قرار داد با النترا

24 اسفند 1395 اخبار خودرو 119235 بازدید

این قرار داد تازه با کرمان موتور بسته شد و طرف دیگر، تولید کننده بزرگ؛ هیوندای النترا بود، که قرار داد آن امضا شد.

به گزارش خبر کاراپ، مدیرعامل شرکت کرمان موتور روز دوشنبه در آیین امضای این قرارداد که در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد گفت: کمپانی های هیوندای و فولکس 12 سال قبل قراردادهایی را امضا کردند و هشت سال قبل از این مجموعه رفتند و امروز با تلاش های دولت یازدهم و به ثمر رسیدن برجام، شرکت هیوندایی به ایران و منطقه ارگ جدید بم برگشته که این موضوع اتفاق مبارکی برای کرمان و ایران است.

سامان فیروزی خاطرنشان کرد: در فاز اول مدل هایی از خودروهای هیوندای در کرمان موتور تولید می شود که این تولیدات براساس بندهای قرارداد، منطبق با سیاست های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود. وی اظهار کرد: 15 شهریورماه سال آینده خوردوی اکسنت را با ساخت داخل 30 درصد در مجموعه کرمان موتور راه اندازی خواهیم کرد. وی گفت: در فاز دوم نیز خودروی النترا در آذرماه با ساخت داخل 30 درصد به بازار عرضه می شود. مدیرعامل کرمان موتور با اشاره به اینکه خودروی آی 20 در گذشته به طور کامل وارد کشور می شد گفت: براساس تفاهم با شرکت هیوندای قرار شد این خودرو به شکل قطعات به بازار آید و در آینده خط بدنه آماده و در کرمان موتور نصب شود. وی بیان کرد: ظرفیت 200 هزار دستگاه خودرو در کرمان موتور راه اندازی می شود و با راه اندازی آن بسیاری از خطوطی که در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارند، دارای توجیه می شوند. وی گفت: اشتغال نیروی کار 10 هزار نفر را در سال 97 در کرمان موتور دیده ایم و با اجرای طرح های توسعه ای، ظرفیت کامل در کرمان موتور به 10 هزار نفر افزایش یافته و در کنار آن در بخش قطعه سازی نیز اشتغال های جدیدی ایجاد خواهد شد.

فیروزی بیان کرد: خوردوهایی که تولید می کنیم در خط تولید هیوندای هم خط تولید زیادی ندارند و خط تولید آنها در سال 2017 آغاز شده که به معنای مصرف سوخت کمتر، رضایت مشتری، کاهش آلایندگی و سایر مزایاست. همچنین امروز در سفر علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان به شهرستان بم طرح توسعه آرمان الکتریک و آرمان موتور و خط تولید محصولات هیوندا با حضور مدیر دفتر خاورمیانه و آفریقای شرکت هیوندا و جمعی از مسئولان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم افتتاح شد. واحد تولیدی آرمان الکتریک با ظرفیت تولید 60 هزار دسته سیم در سال و با سرمایه گذاری 32 میلیارد ریال راه اندازی شده است.

قرار کارخانه آرمان موتور نیز به منظور تولید اگزوز و صندلی خودروهای تولیدی با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریال احداث و با راه اندازی آن برای 150 نفر اشتغال ایجاد شده است. در حال حاضر کارخانه های کرمان موتور، کارمانیا و مدیران خودرو در استان کرمان و منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم فعالیت می کنند. فاز نخست کارخانه خودروسازی کارمانیا با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال بهمن امسال با حضور وزیر کشور در مجموعه ارگ جدید بم افتتاح شد. شهرستان بم سومین قطب خودروسازی کشور به شمار می رود و صنعت خودروسازی استان کرمان در دولت تدبیر و امید 110 درصد رشد داشته است.

منبع: ایرنا

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان