جمعه , 9 آبان 1399

کامیونهای هوشمند در جاده های آمریکا!

کامیونهای هوشمند در جاده های آمریکا!

7 اسفند 1395 اخبار خودرو 102851 بازدید

به گزارش خبرکاراپ، به نقل از ونچربیت، اگر چه ساخت خودروها و حتی موتورسیکلت های خودران به طور گسترده توسط  شرکت های مختلف فناوری در حال پیگیری است، اما کمتر شرکتی در زمینه خودران کردن خودروهای سنگین سرمایه گذاری کرده است.

کامیون خودران، ترکیبی از حسگرها، رادارها و دوربین ها برای درک و شناسایی محیط اطراف و اجتناب از برخورد و تصادم با موانع استفاده می کند. فناوری یاد شده از هوش مصنوعی پیشرفته ای برای افزایش درک و هوش خود و افزایش توان خودآموزی برخوردار است.

شبکه عصبی هوشمند کامیون های امبارک با جمع آوری انبوهی از داده ها از محیط اطراف در مقیاس چندین ترابایت در هر بار فعالیت می توانند شرایط محیطی اطراف خود اعم از مه، تاریکی، بارش های مختلف و ... را تشخیص دهند. همچنین می توان این کامیون های خودران را به گونه ای برنامه ریزی کرد تا در شرایط و جاده های خاصی با احتیاط و دقت بیشتری حرکت کنند.

سیستم خودران این کامیون ها درک خود را از شرایط غیرمنتظره ارتقا می دهند و از طریق تجربه اندوزی در شرایط مشابه واکنش بهتری نشان می دهند. شرکت امبارک قصد دارد در آینده نه چندان دور تعدادی از این کامیون ها را روانه بازار کند تا رانندگان کامیون ها بتوانند زمان بیشتری را صرف استراحت کرده و تنها در جاده های باریک و غیربزرگراهی هدایت کامیون ها را به دست بگیرند.

بر اساس برآوردهای موسسه تحقیقات حمل و نقل در آمریکا در این کشور به ۱۰۰ هزار راننده کامیون جدید علاوه بر رانندگان فعلی نیاز است. اما سختی این کار باعث شده تا افرادی زیادی به اشتغال در این حوزه علاقه نداشته باشند و استفاده از کامیون های خودران می تواند از این مشکل هم تاحدی بکاهد.

 نا گفته نماند که مدلهای دیگر، از جمله بنز در سال 2025 به جاده ها خواهند آمد.

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان