یکشنبه , 11 خرداد 1399

افزایش قیمت خودرو های وارداتی - خودرو صفر نخریم؟

افزایش قیمت خودرو های وارداتی - خودرو صفر نخریم؟

19 شهریور 1396 اخبار خودرو 119536 بازدید
به دلیل نوسانات نرخ ارز و سکه و در پی بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو و با وجود رکود بازار خوردو قیمت برخی خودرو های وارداتی افزایش یافته. این افزایش قیمت  خریداران را برآن داشته که برای خرید خودرو دست نگه دارند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو :  به دلیل بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو که دلیل آن هنوز نامعلوم است یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو های وارداتی است. چرا که شرکت های رسمی واردکننده خودرو قادر به تأمین نیاز بازار نیستند و با برهم خوردن توازن عرضه و تقاضا، افزایش قیمت پیش بینی کننده بود.
اما برخی منابع آگاه علت بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو را افزایش تعداد خودرو های وارداتی دانسته اند و با توجه به گفته یکی از نمایندگان مجلس در سه ماه اول سال جاری حدود 30 هزار و 714 دستگاه خودرو به کشور وارده شده است!! در واقع بعد از ابلاغ کنترل بازار ارز از سوی معاون اول رئیس جمهور و ممنوعیت واردات خودرو برای شرکت های غیر رسمی، این شرکت ها تنها 6 ماه زمان برای ترخیص خودرو هایشان داشته اند و در همین مدت، افزایش واردات خودرو به دلیل افزایش ترخیص توسط شرکت های غیر رسمی به کشور بوده است. هیوندای سانتافه ، کیا سورنتو ، هیوندای النترا و کیا سراتو از جمله خودرو هایی هستند که افزایش قیمت چشمگیری داشته اند.  
امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان