جمعه , 2 اسفند 1398

چگونه کارت سوخت جدید دریافت کنیم ؟

چگونه کارت سوخت جدید دریافت کنیم ؟

29 مهر 1397 اخبار خودرو 111194 بازدید
گمانه زنی هایی مبنی بر افزایش قیمت بنزین، باعث شده بحث استفاده از کارت سوخت بیش از پیش داغ شود و این سوال پیش می آید که چگونه باید کارت سوخت جدید دریافت کنیم و برای این کار باید به کجا مراجعه کنیم؟

کارت سوخت هایی که قبلا برای خودروها صادر شده قابل استفاده هستند و در صورتی که شخصی کارت را گم و یا خراب کرده باشد باید درخواست دهد تا کارت سوخت جدیدی صادر شود.

نحوه درخواست صدور کارت هوشمند چگونه خواهد بود؟

برای درخواست کارت سوخت می بایست با در دست داشتن مدارک خود به اداره پست یا پلیس +۱۰ مراجعه شود.

مدارک لازم برای دریافت کارت هوشمند سوخت

- کارت شناسائی خودرو (سند،کارت یا بنچاق)

- مدارک شناسائی مالک خودروشامل کارت ملی، گواهینامه یا گذرنامه ( جهت اشخاص حقیقی) و یا معرفی نامه رسمی شرکت یا سازمان ( جهت اشخاص حقوقی)

-  ارائه کد ملی

- پرداخت هزینه مورد نظر به مبلغ۱۰۰,۰۰۰ ریال که می بایستی از کارتخوان های دفاتر مربوطه صورت گیرد.

از کجا بفهمیم کارت سوخت خودروی ما صادر شده است؟

1- در صورتی که خودروی خود را تحویل نگرفته اید، جهت پی گیری کارت سوخت آن به سایت sokht.epolice.ir مراجعه کرده و با واردسازی شماره پلاک ماشین از شماره مرسوله و زمان تحویل به پست آن با خبر شوید. هم چنین می توانید به اداره پست منطقه خود مراجعه کنید و کارت خود را تحویل بگیرید.

2- با شماره تلفنهای ۹-۸۸۳۲۹۰۶۱ مرکز پاسخگویی کارت هوشمند سوخت تماس حاصل فرمائید.

در صورت مفقود شدن کارت هوشمند سوخت و برای جلوگیری از مصرف سهمیه آن چه باید کرد؟

در این صورت با در دست داشتن کارت شناسایی خودرو و مدارک هویتی مالک به یکی از دفاتر خدمات امور مشترکین ( مستقر در دفاتر پستی یا پلیس +۱۰ ) مراجعه و ضمن اعلام مفقودی کارت سوخت، درخواست المثنی نمایید. باطل شدن کارت سوخت بین ۱۲تا ۲۴ ساعت زمان می برد.

نحوه رمز گذاری و حذف رمز کارت سوخت به چه صورت می باشد؟

مراحل رمز گذاری کارت هوشمند سوخت

۱- کارت خود را در کارت خوان قرار دهید. ۲ -  با مشاهده پیام فعال سازی رمزبا کلید سبزتاییدانجام می گیرد در نمایشگر بلافاصله دکمه سبزتایید را فشاردهید. ۳ - رمز ۴ رقمی مورد نظر خود را بلافاصله وارد نمایید. ۴ -رمز انتخابی را مجددا وارد نمایید. ۵ - با مشاهده پیام رمز با موفقیت فعال گردید لطفا صبر کنید ...  در نمایشگر کارت سوخت شما رمز دار شده است و می توانید سوخت گیری را ادامه دهید .

مراحل حذف رمز کارت سوخت

۱ -  کارت خود را در کارت خوان قرار دهید. ۲ - با مشاهده پیام رمز را وارد کنید در نمایشگر بلافاصله کلید / را فشار دهید. ۳- با مشاهده پیام عملیات تغییر رمز - رمز را وارد نمایید در نمایشگر رمز خود را وارد نمایید. ۴ - با مشاهده پیام آیا می خواهید رمز شما حذف گردد(در نمایشگر بلافاصله کلید سبز) تایید را فشار دهید. ۵ - با مشاهده پیام رمز با موفقیت حذف گردید لطفا صبر کنید . در نمایشگر رمز حذف شده است و می توانید با کمی تامل سوخت گیری را ادامه دهید.

آیا کارت سوخت پس از چند بار وارد کردن رمز اشتباه مسدود می شود؟

در صورتی که 5 بار به طور متوالی رمز اشتباه وارد شود، کارت سوخت خودروی شما قفل خواهد شد و برای رفع آن باید با در دست داشتن اصل مدرک شناسایی خودرو و مالک به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مراجعه کنید.

امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان