یکشنبه , 18 خرداد 1399

هرچیز که باید درباره مک لارن بدانید

هرچیز که باید درباره مک لارن بدانید

27 اردیبهشت 1396 متفرقه 102661 بازدید
مک لارن شرکتی متفاوت در صنعت خودرو سازی انگلیس، این شرکت پا رو تمام اعتقادات خودرو سازی انگلیس گذاشت و با تولید خودرو های سوپر اسپورت و جدید توانست انقلابی در صنعت قدیمی خودرو سازی انگلستان به پاکند. ران دنیس ابتدا در سال 1989 با تاسیس این شرکت پا به حضور در دنیای خودرو های سوپر اسپرت گذاشت و تصمیم به تولید خودرو های سوپر اسپرت گرفت. البته کارخانه مک لارن ابتدا در سال 1985 تاسیس و فقط در زمینه خودرو های فرمول یک فعالیت انجام می داد ولی با حضور ران دنیس تصمیم به تولید خودرو های سوپر اسپورت گرفته شد و انقلابی در صنعت خودرو سازی این شرکت صورت پذیرفت. موسس اولیه این شرکت روس مک لارن بود که طراح و راننده خودرو های مسابقه ای بود و توانست در زمان حضور خود در مسابقات به 24 قهرمانی دست پیدا کند و بعد از آن هم تیمی های او شرکت مک لارن را تاسیس کردند.
McLaren

هدف تیم مک لارن

ابتدا تیم مک لارن هدف خود را بر این پایه بنا ریزی کرده بود که قدرت خودرو های مسابقه ای فرمول یک را برای خودرو های خیابانی به ارمغان آورد. مک لارن اتوموتیو یکی از بنیان گذاران این هدف بزرگ بود که موظف به تولید خودرو های Automotive گردید،  شرکتی را با همین نام تاسیس کرد که هم اکنون این شرکت 1500نفر پرسونل دارد و به فعالیت می پردازند .
McLaren

اولین حضور مک لارن در دنیای خودرو

اولین حضور این تیم در دنیای خودرو های سریع، در دهه 90 بود که البته قبل از آن نیز این کارخانه محصول مشترکی با کارخانه فورد به نام M81 Mustang McLaren طراحی و تولید و به بازار ها عرضه کرد ولی در دهه 90 بود که کارخانه مک لارن اولین خودرو انحصاری خود را تولید و به بازار ها ارائه کرد که سریع ترین خودرو جهان نام گرفت و از این خودرو F1 تنها 100 عدد تولید و عرضه گردید که میلیون ها دلار در حال حاضر قیمت می توان زد و این خودرو در سال 1994 تولید و با رکوردی که ثبت کرد توانسته تا بحال سریع ترین خودرو تنفس طبیعی را تولید و معرفی نماید. این محصول توانست سرعت خود را به عدد 384 کیلومتر برساند و هنوز خودرویی نتوانسته این رکورد را بشکند و بالاتر از محصول کارخانه مک لارن قرار گیرد.
M81-Mustang
M81-Mustang

دومین حضور مک لارن در دنیای خودرو

دومین قدم بلندی که شرکت مک لارن در دنیای خودرو سازی برداشت مشارکت با کارخانه مرسدس بنز بود که 40 درصد سهام این کارخانه را نیز مرسدس بنز خریداری کرده بود. در بین سال های 2010-2003 این دو کارخانه بزرگ محصول مشترکی تولید و به نام Meccedes Benz SLR McLaren وارد بازار ها کردند که بسیار طرفدار برای خود کسب کرد.
MeccedesBenzSLRMcLaren
MeccedesBenzSLRMcLaren

سومین حضور مک لارن در دنیای خودرو

سومین حضور مک لارن در دنیای خودرو با ساخت خودرویی کاملا انحصاری بود که این خودرو را به صورت اختصاصی تولید و به بازار های جهانی عرضه کرد این خودرو که با قیمتی بسیار مناسب طراحی و تولید شد توانست قیمت تمام شده مناسبی به بازار ها ارائه شد.خودرو MP4-12C که اولین خودرو انحصاری این شرکت در مدل سوپر اسپورت خیابانی بود در سال 2011 به بازار ها ارائه شد و توانست رقیبی قدرت مند برای خودرو های رقیب باشد.
MP4-12C
MP4-12C
بعد از این گام های موفق کارخانه مک لارن انحصاری خودرو های خود را تولید و به بازر ارائه کرد و دلیل این موفقیت های کسب شده تنها در یک کلمه نهفته است قدرت مهندسی بالا و به واسطه همین یک کلمه در حال حاضر جزو کارخانه های بزرگ و موفق خودروسازی جهان دسته بندی می شود و بعد از آن محصولات بسیاری زیادی را به بازار های جهانی ارائه کرد
McLaren
McLaren
امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان