جمعه , 9 آبان 1399

نبرد سانتافه و ایکس تریل

نبرد سانتافه و ایکس تریل

4 بهمن 1395 اخبار خودرو 102832 بازدید

به گزارش ایسنا به نقل از خبر کاراپ، نبرد دو برند، هیوندا سانتافه و نیسان ایکس تریل! هردو این خودور ها طرفداران خود را در بازار ایران پیدا کرده اند. آیا ممکن است خودرو ای با محبوبیت سانتافه که در بازار ایران و جهان زیاد خرید و فروش میشود، در این نبرد از رقیب تازه ورود خود شکست بخورد؟

  1. هیوندای سانتافه با فرم چراغ‌ها و جلوپنجره و ایکس‌تریل با جلوپنجره V شکل به سبک طراحی شرکت خود ادای احترام می‌کنند. به نظر می‌رسد انتخاب جلوپنجره بسیار بزرگ برای سانتافه توانسته جثه خودرو را کمی بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد. ایکس‌تریل جلوپنجره ظریف‌تری دارد و خودرو در مجموع چابک‌تر دیده می‌شود. ایکس‌تریل ماهیت قدرتمند خود را بیشتر مدیون خطوط بدنه است.

    اما نیسان ایکس‌تریل دو برگ برنده اصلی در اختیار دارد؛ پیش از هرچیز، این خودرو در کارخانجات نیسان در خود ژاپن تولید و مستقیم به ایران وارد می‌شود و میراثی از کیفیت ژاپنی و خوش‌نامی نیسان در ایران را با خود دارد. همچنین ایکس‌تریل جدیدتر از سانتافه است.

  2. مشخصات موتور و گیربکس، موتور سانتافه با 190 اسب بخار توان نیرو دارد ولی توان نیسان ایکس تریل 171 اسب بخار است. گشتاور هیوندا سانتافه 241 nm و ایکس تریل 233 nm است. تفاوت در این مورد خیلی قابل لمس نیست. اما نکته قابل لمس در مورد مصرف سوخت است که در این زمینه سانتافه از رقیب خود سبقت گرفته. مصرف سوخت ترکیبی نیسان ایکس تریل حدود 8.8 لیتر در هر 100 کیلومتر است ولی سانتافه در هر 100 کیلومتر حدود 11.3 تا 12 لیتر بنزین مصرف میکند. دلیل کم مصرف بودن ایکس تریل در سیستم جعبه دنده آن است که با تکنولوژی cvt کار میکند. cvt باعث میشود که دور موتور بهینه بماند.

  3. آپشن های مهم دو خودرو، سانتافه دارای امکانات گرمکن صندلی برای سرنشین عقب، کمک پارک و رینگ 19 اینچی است که ایکس تریل ویزگی دید 360 دارد، کنترل لغزش، دیفرانسیل و سیستم اخطار خروج از خط دارد.
ولی قضاوت اصلی را مردم انجام میدهند و مشخصه آن هم آمار فروش این دو خودرو است که حرف آخر را میزند.  
امتیاز دهی
بدون رتبه
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان