شنبه , 3 آبان 1399

برای موفقیت اول بسترش را آماده کنید

برای موفقیت اول بسترش را آماده کنید

برای موفقیت اول بسترش را آماده کنید

11 شهریور 1399 اخبار خودرو 274 بازدید

برای اینکه پیشرفت کنید و این رشد و ترقی را در جای جای زندگی تان احساس کنید بایستی که در مرحله اول بستر آن را فراهم کنید.  جوامعی می توانند شاهد پیشرفتی روز افزون باشند که توانسته باشند به کارآفرینی و راه اندازی کسب وکارهای جدید، نگاهی تازه داشته و بهایی در خور شان دهند. آنچه مشهود است در جوامع موفق به کارآفرینان توجه ویژه ای می شود چرا که کارآفرینان با انگیزه قدرت این را دارند که چرخ اقتصاد را به حرکت درآورند و از جوانان جویای کار دعوت به همکاری کنند. جوامعهی که جوانانش در جایگاهی امن مشغول به کار باشند کمتر شاهد بزهکاری هستیم. کارآفرینان هوشمند می توانند با توجه به نیازهای جامعه و البته قابلیت های افراد، و همچنین با ایده های خلاقانه کسب و کارهایی را راه اندازی و حمایت کنند که منجر به پیشرفت اقتصاد و البته بهبود وضع افرادی شود که به نحوی در به اجرا درآمدن عملیات همکاری دارند و در نهایت برای خود شخص نیز پیشرفت شخصی به همراه خواهد داشت.

بنابراین کارآفرینان می توانند با بهرمندی از توانایی های شان زندگی را برای خود و دیگران تبدیل به جایی بهتر کنند. کارآفرینان موفق انسان هایی هستند که نیازهای جوامع را درک کرده و با در نظر گرفتن سرعت پیشرفت تکنولوژی، اقدام به کارهایی اعجاب انگیز می کنند. در ادامه می خواهیم به طرز فکر یکی از کارآفرینان کشور به نام میثم شکری ساز بپردازیم. وی معتقد است که کارآفرینی می تواند از بزهکاری و آسیب به اجتماع جلوگیری کند.

میثم شکری ساز مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد و موسس این مجموعه، به اهمیت اشتغال زایی در یک جامعه و تاثیر آن بر زندگی افراد پی برده است. او موفق شده که در این سال ها 2 بار عنوان کارآفرین برتر را به خود اختصاص دهد و به طور کلی بر این باور است که اشتغال زایی می تواند از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند و به همین دلیل او وقت زیادی را صرف کارآفرینی و اشتغال زایی کرده است. شایان ذکر است که هولدینگ پارس در اصفهان هم اکنون بیش از 200 کارمند دارد و این خود باعث شده است که مشکل بیکاری برای جوانان اصفهانی به حداقل برسد.

او به طور کلی معتقد است که اگر یک جامعه می خواهد به موفقیت برسد بایستی به هر نحوی که شده موقعیت اشتغال برای جوانان فراهم شود و از حضور افراد متخصص و ماهر در انجام کسب و کارها استفاده شود. به گفته وی نیروی جوان تازه نفس، مشروط به دریافت آموزش بهتر از هر کسی برای انجام کارهای حساس مناسب است.

به راستی تا به حال به این فکر کرده اید که چه کسی می خواهد یک کشور را به موفقیت برساند؟ چنانچه برای جوانان اشتغال زایی نشود، چه کسانی می توانند چرخ اقتصاد یک کشور را به حرکت در بیاورد؟ از این رو بهتر است که سازمان ها و شرکت های خصوصی در یک راستا با هم، هم مسیر شده و در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان و استفاده از حضور افراد متخصص و آموزش دیده در بازار کار استفاده شود. البته نمی توان دست روی دست گذاشت و تمامی انتظارات را از مسئولین کشور و بخش دولتی داشت، گاهی نیز از افراد توانمند انتظار می رود که دست به کار شده و با تکیه بر ایده پردازی و البته آینده نگری فکری به حال مملکت کنند.

در واقع بخش دولتی و خصوصی در کنار یکدیگر می توانند با هم به فعالیت بپردازند و از این طریق بستر مناسبی برای جوانان در جامعه ایجاد کنند تا امکان کسب و کار برای افراد وجود داشته باشد.

برای مثال دکتر میثم شکری ساز، این کارآفرین جوان همواره در تلاش بوده تا خدماتی ارزنده و البته مناسب به جوانان ارائه کند. او با تاسیس موسسه آموزش مجازی پارس هم اکنون توانسته است که بیش از 1400 دوره آموزشی را برای متقاضیان برگزار کند. لازم به ذکر است که تمامی این دوره ها مجوز مورد نیاز از مراکز آموزشی زیربط را دارند.

دانش پذیران می توانند به کمک این دوره ها، در کسب و کار های مورد نظرشان فعالیت کنند و از این طریق و به کمک آموزه هایی که در این مسیر دریافت می کنند وارد بازار کار شوند.

یکی از دلایلی که او را به شهرت رسانده است اختصاص لقب کارآفرین برتر به او بوده است، و علت این امر نیز توجهی بوده که او به اشتغال زایی داشته است. وی همیشه بر این باور بوده که برای داشتن جامعه ای سالم و دور از فساد بایستی توجه زیادی صرف  کارآفرینی و اشتغال زایی بوده است. برای این کار نیز همانطور که عنوان کردیم، دستگاه های دولتی و خصوصی بایستی در کنار یکدیگر تلاش کنند.

متاسفانه بسیاری از مشکلاتی که در جامعه ایجاد می شود به دلیل شرایط بد و بیکاری می باشد. میثم شکری ساز معتقد است که هر شخص خود باید به این فکر باشد که کاری برای خود راه بیندازد و موقعیت و شرایط را به نفع خودش تغییر دهد. دقیقا همان کاری است که او انجام داده است. وی که دارای دکتری کارآفرینی می باشد تجربه زیادی در خصوص مدیریت، بازاریابی و فروش داشته و همین امر باعث شده به افراد زیادی که علاقمند به دریافت مشاوره از او هستند، کمک کند.

میثم شکری ساز با عقیده بر اینکه بایستی در جوامع شایسته سالاری حرف اول را بزند، با ارائه آموزش های تخصصی، فضا را برای یادگیری مهارت های روز و نوین در دنیا فراهم کرده تا جوان ها بتوانند توانایی های خود را ارتقا داده و از این طریق پیشرفت کنند.

به گفته او این امر تنها از طریق بها دادن به جوانان عملی می شود. جوانانی که سال های بسیاری را صرف آموزش و یادگیری مهارت و متدهای جدید کرده اند و هم اکنون آماده اند که با بکارگیری توانایی های شان و آزمون و خطا به نتایج دقیقی برسند.

او معتقد است که حتی با ایجاد مشاغل و کسب و کار های کوچک نیز می توان به افراد کمک کرد تا در حیطه کاری خود پیشرفت کنند و شانس این را پیدا کنند که در مسیر رویاهای خویش قدم برداشته و به موفقیت برسند.

امتیاز دهی
/5
رتبه بندی این مطلب:
/5
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان